tds_thumb_td_300x0
Yaşamayanlar’ı Neden Sevdik?

Türkiye’nin ilk vampir dizisi olma özelliği taşıyan ve merakla beklenen “Yaşamayanlar” ilk iki bölümüyle perşembe akşamı blutv’de yayınlandı!

Yayınlandığı akşam büyük bir ilgiyle diziyi bğenenler olduğu kadar beğenmeyip eleştirenler de elbette olmuştur. Ama biz sizlere bir kaç maddede neden bu kadar ilgi çekmiş olabileceğini listelemek istedik

15.Yüzyıldan Beri Aramızdalar: Vampirler!

Yaşamayanlar, kendi türünde de bir ilk olduğu için özel bir öneme sahip. Genelde romantik türleri görmeye alışık olduğumu ekranda ilk defa vampirleri konu alan fantastik-bilim kurgu projesi gördük.

Eksikleri elbette olacaktır ama sektöre yön vermesi ve ilham olması açısından önemli bir adım atılmış oldu.

Şampiyonlar Ligi’nden Farksız Efsane Kadrosu!

 

Elçin Sangu’dan, Kerem Bürsin’e, Birkan Sokullu’dan, Selma Ergeç’e güçlü ve başarılı kadrosu ile sezonun en merak edilen yapımlarından biri oldu.

Tanıtım videolarını görüp kafasında ‘acaba?’ olan kişiler bile yayınlanan ilk iki bölümden sonra fikirlerinin değiştiğini belirtip sonraki bölümler için teoriler üretmeye başladılar bile.

Çünkü İntikam Hikayeleri Her Zaman İlgi Çeker

İntikam, dizi ve filmlerde her zaman sık sık karşılaştığımız ve ilgi çeken bir konu olmuştur. Yaşamayanlar’da yüzyıllardır biriken bir intikam hikayesi üzerine kurulu.

17.yüzyıl Osmanlısında vampirler sokaklarda yakılıp, zindanlara atılmış durumdadır. İşte kahramanımız Mia’da (Elçin Sangu) insan olmasına rağmen o zindanlardan birinde yer alırken, tam ölmek üzereyken vampire dönüştürülür. Mia ise kendini dönüştüren vampir Dimitry (Kerem Bürsin) intikam almak için İstanbul’a gelir. Amacı Dimitry’yi öldürüp, kanını içerek yeniden insan olmaktır. Bu yolda kendine has bir geçmişe sahip Numel (Birkan Sokullu) ve fazlasıyla gizemli Carmen’de (Selma Ergeç) Mia’ya yardım edecek gibi duruyor.

Mia için intikam hiç de kolay olmayacaktır çünkü Dimitry ‘İstanbul’un sahibi’ olarak tanınan fazlasıyla güçlü bir kişidir. Ama yavaş yavaş olaylara dahil olduğunda anlar ki Dimitry’den nefret eden sadece kendisi değildir. Vampirleri “çürük” olarak adlandıran bir grup avcı da kendilerine yapılanların intikamını almak için harekete geçer.

Yeni bölümü bugün Blutv’de yayımlanacak olan “Yaşamayanlar”ı siz nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bizimle de paylaşmayı unutmayın! 😉

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!