tds_thumb_td_300x0
Yabancı Dizi Önerisi: Siempre Bruja (Always A Witch) Nasıl Bir Dizi?

Neflix, İspanyolca dilindeki ilk dizisi olan Club De Cuervos’un başarısından sonra, İspanyolca dilinde birçok diziler yayınlamaya başladı. İspanya’dan La Casa De Papel, Las Chicas Del Cable, Elite, Meksika’dan La Casa De Las Flores, Ingobernable, Kolombiya’dan Narcos dünya çapında büyük bir başarı sağladı. Şimdi de Netflix, Kolombiya dizisi olan Siempre Bruja (Her Zaman Cadı) ‘yı 1 Şubat tarihinde yayınladı. Başrollerini Angely Gaviria, Sebastian Eslava, Dylan Fuentes ve Luis Fernando Hoyos’un paylaştığı Siempre Bruja nasıl bir diziymiş gelin hep birlikte inceleyelim. 

Carmen, 1600’lü yıllarda Kolombiya’nın Cartegena şehrinde yaşayan siyahi bir cadıdır. Siyahi olduğu için zenginlere satılan bir köledir aynı zamanda. Köleliğini yaptığı zengin bir ailenin oğlu Cristobal ile aşk yaşayan Carmen, cadı olduğu için şehrin ortasında yakılır ve sevgilisi öldürülür. Kendini bir an da 21. yüzyıl Kolombiya’sında bulan Carmen’e en büyük cadı Aldemar tarafından bir görev verilir. Carmen elindeki sihirli taşı Cartegena Üniversitesi’nde profesörlük yapan bir diğer cadı Ninibe’ye vermelidir. Eğer taşı Ninibe’ye verebilirse Ninibe Carmen’i özel bir büyüyle sevgilisi öldürülmeden önceki zamana geri yollayacaktır ve böylelikle Carmen sevgilisini kurtaracaktır. Carmen’in Ninibe’yi bulmaktan başka bir çaresi yoktur.

Fakat Ninibe’nin kaybolmasından sonra geçmişe gidemeyen Carmen, hem günümüz Kolombiya’sına, teknolojisine, yeni arkadaşlarına, kıyafetlerine alışmaya çalışmaktadır hem de Ninibe’yi bulmaya çalışmaktadır. Carmen, Ninibe’yi bulup tekrar geçmiş gidebilecek midir? Tüm cevaplar dizinin içinde. Biraz dostluk, biraz aşk ve ”her zaman büyü, her zaman cadılık”. Siempre Bruja sizler tarafından izlenmeyi bekliyor. İyi eğlenceler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!