Jim Carrey‘i 20 yıl sonra televizyona döndüren Kidding‘i henüz izlemediyseniz yaklaşmakta olan ikinci sezonun hemen öncesinde diziye bir göz atın deriz.

Konusu

İlk sezonu 10 bölümden oluşuyor ve her bölüm sadece 30 dakika. Kidding, komedi-dram dizisi olarak geçse de komedisi aslında daha çok depresif komedi ya da kara komedi örneği diyebiliriz. Sonra ”Vay efendim, bu komedi dizisi değil miydi niye her bölüm ağlıyorum!’‘ demeyin yani. Dizi öyle bir trajedi ile başlıyor ki zaten dizinin üzerinden o hüzün bulutu haliyle hiç eksik olmuyor. Konudan bahsetmek gerekirse Jim Carrey, çocuk programı sunucunu Jeff Pickles canlandırıyor. İkiz oğulları ve karısı ile mutlu bir hayatı varken bir gün karısı ve çocuklar trafik kazası geçiriyorlar ve oğullarından birini kaybediyorlar. Bu olaydan sonra Jeff’in hayata bakış açısı oldukça değişiyor buna sunuculuğunu yaptığı çocuk programı da dahil.

Jeff, çocukları ani ölümlere, kayıplara karşı hazırlamalıyız diyor ve çocuk programında ölümü işlemek üzerine bir fikir ortaya atıyor. Dizinin çıkış noktası bu şekilde.

Kidding Hangi Kanalda

Siz de bir dizinin tarzını, kalitesini kanalından yola çıkarak yorumlayanlardansanız hemen kanal bilgisini de duyuralım. Kidding, Shameless ve Dexter gibi kült dizilerin de yayınlandığı Showtime kanalının dizisi. Ülkemizde ise yayın hakları BeIN Series Comedy‘de bulunuyor.

Neden İzlemeli?

Jim Carrey’i ekranlara döndüren dizi olması bile bence izlenmesi gerektiğine işarettir. Bu dizide, Jim Carrey’in kült filmlerinin tadını yakalayabilirsiniz. Çekimler ve grafikleri o kadar orijinal ki gerçekten de bu işin içinde Jim Carrey olduğunu kesinlikle hissediyorsunuz. Ustaya hayranlığınız varsa bu diziyi de izleyin. Ayrıca depresif komedi seviyor, hayata dair replikler duymaktan hoşlanıyorsanız da bu diziyi kaçırmayın. Size dokunan, kendinizi bulacağınız birçok söz vaat ediyor bu dizi.

İçinizi burkarken aynı zamanda umudu da yanında taşıyan bir yapısı da yok değil. Bu anlamda düşününce Six Feet Under, This Is Us ya da The End of The F*cking World gibi dizileri sevenler Kidding’e de şans verebilirler.

Dizinin ikinci sezonu Kasım’da izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz