Avengers Endgame vizyona girmişken, MCU’nun filmlerden aşina olmadığımız ama aslında hikayenin bir hayli ortak olduğu bir hazineden bahsetmek istiyorum size. Evet MCU dizimiz: Agenst of SHIELD.

Agents of Shield, Daredevil ve Jessica Jones benzeri diğer Marvel dizileri gibi değil. Filmler ile ilişkili ilerliyor. Ajan Coulson’ı ve SHIELD’i filmlerden tanıyorsunuz zaten. Peki daha iyi tanımaya ne dersiniz?

Agents of SHIELD, zaman olarak ilk Avengers filminden sonraya denk geliyor. Avengers’taki uzaylı saldırısında ölen Coulson’ın, Nick Fury tarafından hayata döndürülmesi dizinin ana konularından biri. Coulson hayata nasıl geri döndüğünü araştırmanın ve sırları ortadan kaldırmanın peşinde. Biryandan paranormal vakaları çözen Coulson’ın kurduğu Shield ekibi biryandan da “hayata döndüren” gizemli bir ilacın peşinde diyebiliriz.

Uzaylılar Avengers’ta olduğu gibi dizimizde de önemli bir yer kaplıyorlar. Hatta ilk sezon Asgard’dan Leydi Sif diziye konuk oluyor. Dizide Nick Fury ve Cobie Smulders’in canlandırdığı Maria karakterini ara ara görüyoruz. Captain Amerika’lı muhteşem askerler yaratma deneyi dizide bol bol geçiyor. Hatta bi’ bölümde ajan Carter’ı bile görüyoruz. Dizide Stark adı da yine bolca geçiyor. Avengerların kendilerini göremesek de her bölüm adlarını ve onlarla ilgili bir şeyi ucundan kıyısından duyuyoruz. Bu da bazen insana dizi değil de, filmlerin bir spin-off’unu izliyor hissi veriyor. 🙂

Biraz da Coulson haricindeki ana kadromuzdan bahsedelim. Ajan May, Ward, Simmons, Fitz ve Skye’dan oluşan ekip Coulson tarafından özel olarak kuruluyor.

Ward ve May deneyimli saha ajanlarıyken, Skye akademiye gitmediği halde Shield ekibine saha ajanı olarak alınıyor. Skye‘ın ise bir sırrı var o da ailesini bulmak. Ailesinin hikayesinin Shield ile kesiştiğini bilen Skye, Shield’in bir parçası olarak bu meseleyi çözmek için ekibe dahil oluyor.

Dizinin belki de en güzel ikilisinden bahsedelim biraz da: Simmons ve Fitz. Dizinin merkezinde iki karakter. Akademiden beri hiç ayrılmamış iki bilim insanı diyebiliriz onlar için yani işin saha değil laboratuvar kısmındalar. İlişkileri de bana kalırsa MCU’nun en güzel shiplerinden biri… Fitz’in platonik gibi takılması ama karşılıklı birbirlerine verdikleri değer öyle güzel ki.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz