“Winx Efsanesi: Kader” Dizisi Neden Sevilmedi?

Merhaba!

Biliyorsunuz, bir gün öğrendik ki çocukluğumuzda büyük bir yer edinmeyi başarmış Winx Club’ın dizisi çekilecekmiş. Hepimiz bu habere bayağı bir heyecanlandık. Çünkü hepimiz Winx perilerini özlemiştik. Hatta aramızda hala açıp izleyenler bile varmış. Meraklanmıştık, karakterler nasıl olacak, olayları nasıl aktaracaklar diye. Açıkçası güzel olur diye umduğumdan dolayı büyük beklentiler içerisindeydim. En sevdiğim peri Stella’yı izlemek için sabırsızlanıyordum 🙂 Sonra bir anda öğrendik ki dizinin ilk sezonu Netflix’te yayına girmiş bile. Hangi gün yayınlanacağını daha önceden duymadığım için bana da sürpriz oldu. 22 Ocak 2021 tarihinde yayınlanan dizinin ilk bölümünü, yayınlandığının ertesi günü hemen izledim.

Sağdan sola periler: Musa, Terra, Stella, Bloom, Aisha

Fate: The Winx Saga Oyuncuları Kimler?

Öncelikle genel konular hakkında sizleri bilgilendirmek isterim. Winx Efsanesi: Kader (Fate: The Winx Saga), Iginio Straffi tarafından yaratılan Nickelodeon animasyon dizisi Winx Club’dan esinlenen bir gençlik dram dizisidir. Iginio Straffi ve ViacomCBS’nin ortak sahibi olduğu Rainbow stüdyosu Archery Pictures tarafından üretildi. Dizinin yaratıcısı ise Brian Young’tır.

Dizinin çekimleri İrlanda’da gerçekleşmiş. İlk sezonu 6 bölümden oluşan dizinin süresi ortalama olarak 50 dakika sürüyor. IMDb puanı 7,1 olan dizinin oyuncu kadrosunda Abigail Cowen (Bloom), Hannah van der Westhuysen (Stella), Elisha Applebaum (Musa), Precious Mustapha (Aisha), Danny Griffin (Sky), Eliot Salt (Terra), Freddie Thorp (Riven) ve Sadie Soverall (Beatrix) gibi isimler yer alıyor.

Fate: The Winx Saga

Dizinin konusunu ise zaten hepimiz biliyoruz. Dizi, Öbür Dünya’da Alfea adlı sihirli bir yatılı okula giden beş perinin yetişkinliğe geçiş yolculuğunu konu alıyor.

Herkesin Sorduğu Soru: “Dizi İzlenir Mi?”

Direkt herkesin sorduğu soruya cevap vermek istiyorum. Winx’in dizisi izlenir mi? Gayet açık söylemek gerekirse ben diziyi hiç sevmedim arkadaşlar. Maalesef, -sadece ilk bölümünü izlemiş olsam da- çok sıkıldım, hızını arttırıp sararak izledim. Çünkü bizim çocukluğumuzun Winx Club’ından eser kalmamış, niyeyse vakit kaybı gibi geldi bana. Siz yine de bana güvenmeyin tabii, meraktan diğer bölümleri de izleyebilirim 🙂

Diziden Bloom

İlk eleştirim her izleyenin dediği gibi Winx Club serisinin renkli dünyasının çok daha karanlık bir tonda ele alınıyor olması. Sanki dersiniz periler ergenlikten geçiyor sürekli hepsi bir triplerdeler. Bloom çok iyi seçilmesine rağmen neden annesiyle anlaşamayan bir kıza çevirmişler bunu da anlamadım. Sonuçta önceki Winx’te Bloom, üvey annesi ve babası ile çok iyi anlaşıyordu, Gardenia’da yaşamaktan da mutluydu. Ailesiyle sorunlu birine çevirmişler. Bloom’un üzerinde o kadar çok durmuşlar ki diğer karakterleri öylesine seçmişler gibi geldi.

Stella

Mesela Stella normalde çok sempatik biriyken dizide kıskanç, ketum, sevimsiz bir peri olarak gösterilmiş. Bir de Bloom ve Stella Sky’dan hoşlanıyorlar. Normalde Stella, Brandon’la sevgiliydi. “Önceki Winx’te bu böyle değildi, şu yoktu, bu vardı…” demekten zaten diziden ziyadesiyle soğuyorsunuz ne yazık ki. O sebeple gerçekten zevk alarak izlemek isterseniz bildiğimiz Winx Club’ı unutun.

Aisha

Karakterlerin birçoğu zaten dizide yer almıyor bu da en büyük sorunlardan birisi. Flora, Tecna, Brandon… İzleyenler de buna tepkili çünkü her perinin seveni oldukça fazlaydı. Flora yerine Flora’nın kuzenini oynatmak büyük saçmalık geldi bana. Layla’nın adını da Aisha yapmışlar, derdiniz neydi Layla’nın adıyla sjhslkdj Musa’nın saçlarını topuz yaparak kurtarmaya çalışsalar da Musa da kaprisli gösteriliyor. Karakterler oldukça problemli anlayacağınız üzere.

Winx Perileri

Trix de dizide yer almayanlar arasında. Icy, Darcy ve Stormy, Beatrix adında peri bir karakter olarak uyarlanmış diziye. Beatrix’i ilk yayınlanan fotoğrafta gördüğümde onun Roxy olabileceğini düşünmüştüm niyeyse. Duyduğum kadarıyla periler de dönüşemiyorlarmış. Bir başka hayal kırıklığı daha. Işıl ışıl kostümler, kocaman rengarenk kanatlar, Winx’in ışıltılı hayatı yokmuş kısaca.

Tamam, her şey aynı olacak beklentimiz yoktu ama bu kadar bambaşka kasvetli bir şeye dönüştürmek izleyenlerin umduklarını karşılamadı. Neyse biz buradan devam: Winx tutuşunca el ele, bulutlar üzerinde sihirli diyarlara uçarız…

Diziye gelen sosyal medya dönüşlerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!