Yabancı Dizi Önerisi Why Secretary Kim

SEKRETER KİM’İN SORUNU NE?

Merhabalar.Bu benim ilk yazım. O yüzden biraz heyecanlıyım. Sürç-i lisan edersem affola. Bugün son zamanlarda göz bebeğim olan bir diziden bahsedeceğim size,Why Secretary Kim. Konusuna ufak bir bakış atacak olursak dizi narsist bir CEO olan Lee Young Joon ile onun mükemmel sekreteri Kim Mi So’nun iş arkadaşlığından aşka evrilen hikâyelerini anlatıyor. Peki kim bu Lee Young Joon ile Kim Mi So?

CEO Lee Young Joon / Park Seo Joon

CEO Lee, ailesinin şirketinin başına geçen evin ikinci oğludur. Yakışıklılığı,zekası ve zenginliği ile herkesin dikkatini üzerine çeken Young Joon’un tek kötü özelliği narsist oluşudur. Her şey yine mükemmel giderken sekreteri Kim Mi So’nun istifa etmesi üzerine neye uğradığını yaşırır. Gerçekten Sekreter Kim’in nesi vardır?

Kim Mi So / Park Min Young

Dokuz yıldır Young Joon’un sekreterliğini yapan Kim Mi So artık patronu kadar mükemmel bir çalışandır. Deyim yerindeyse Young Joon “Leb.” demeden leblebiyi anlar ve işini mükemmel şekilde yerine getirir. Ancak böylesine iyi bir işe ve mükemmel bir patrona sahipken birden bire neden işi bırakmak ister? Ve Kim Mi So ile Lee Young Joon’un tanışıklığı sadece dokuz yıldan mı ibarettir?

Şu an güncel olarak yayınlanmakta olan ve on altı bölümden oluşan dizi bir webtoondan uyarlama. Konusu itibariyle de biraz klişe gelse de oyuncuların performansı ve kimyası ile dizi bir görsel şölene dönüşüyor. Dizinin yan karakterleri de bir o kadar komik ve ilgi çekici. Dizide eğlenceli ve pinti çalışanlardan CEO Lee’nin kankası müdüre,ıslak odunla dövülecek yazar abiden dünya tatlısı ebeveynlere kadar ne ararsanız var. Bütün bunların yanında dizinin ostları da çok güzel. Özellikle It’s You ve Because I Only See You benim favorilerim. Sözün özü eğer bu sıcak yaz günlerinde kalbinizi ısıtacak bir diziye ihtiyacınız varsa Why Secretary Kim bunun için biçilmiş kaftan. Yeni bir yazıda görüşmek üzere. Sevgiyle kalın.