W – Two Worlds / Kore Dizisi

İşin içinde paralel evrenler varsa orada heyecan vardır bence. Bu dizide de gerçek dünya ile çizgi roman dünyası arasında bir gidiş-geliş söz konusu. Fikir olarak bence gayet orijinal. Zaten Uzak Doğu’daki anime ve manga düşkünlüğünü de göz önüne alınca çok isabetli bir paralel evren seçilmiş. 🙂

Heyecan ve romantizm her sahnede iç içe diyebilirim. Ben özellikle Kore dizilerindeki o masumane romantizme bayılıyorum, W’da da bolca karşımıza çıkıyor zaten.

Bir de dizide en sevdiğim şeylerden biri şu oldu: Asla ne olacağını tahmin edemiyorsunuz. Senaryo ters köşelerle dolu anlayacağınız. Her bölüm ayrı bir heyecan ve merak yaratıyor. Diziye başlarsanız çok kısa sürede bitireceğinize eminim. Zaten toplam 16 bölümden oluşuyor. (Keşke daha uzun olsaydı.)

Konusuna gelince gerçek dünyadaki ana karakterimiz, Oh Yeon Joo; çizgi roman dünyasındaki ise Kang Chul. Oh Yeon Joo’nun babası ünlü bir çizgi roman (webtoon) çizeri.  Çizgi romanının adı da diziye de ismini veren W. Çizgi romanın ana karakteri ise Kang Chul.

Kang Chul, genç yaşında anne ve babasını öldürmekle suçlanarak hapse giriyor. Daha sonra çıktığında ise, tüm hayatını anne ve babasının gerçek katilini bulmaya adıyor. Hatta bunun için araştırma yapacak olan bir kanal bile kuruyor. Kanalın ismi de W. Oh Yeon Joo’nun hayatına girmesi ile birlikte, kendi hayatına dair gerçekleri yavaş yavaş çözemeye başlar ve ikili bu şekilde yakınlaşır.

Oh Yeon Joo, gerçek hayatta bir stajyer doktor. Babasının iş yerini ziyarete gittiği bir günde çizim ekranına bakarken birden kendini o resmin içinde buluyor. O anki çizimde de Kang Chul kanlar içinde yerde yatıyor.Çizgi roman dünyasına geçen Oh Yeon Joo, Kang Chul’a orada yardım ediyor ve hikayeleri böyle başlıyor. İlerleyen bölümlerde Oh Yeon Joo sık sık gerçek dünya ile çizgi roman dünyası arasında yolculuk yapmaya başlıyor. Beni şaşırtan kısım ise bir süre sonra Kang Chul’un da gerçek dünyaya gelip gitmeye başlaması olmuştu. Tabi tüm bunlar yaşanırken ikili arasında da bir aşk doğuyor. 🙂 Ne kadar ‘’ayrı dünyaların insanları’’ olsalar da bir süre sonra birbirleri olmadan yaşayamaz bir hala geliyorlar. 🙂

 

Spoiler: Benim en şaşırdığım sahne ise, aslında Kang Chul karakterini, küçük yaştayken ilk olarak Oh Yeon Joo’’nun çizmiş olmasıydı. Kendi eliyle kendi aşkını yarattı yani. 🙂

Bitirdiğim andan itibaren diziyi ve karakterleri özlüyorum diyebilirim. Kore dizilerinin de bu sıcaklığını, insanı kendine bağlamasını çok seviyorum. Sizin de mutlaka izlemenizi öneririm. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!