tds_thumb_td_300x0
Valeria Dizisine İlk Bakış

Herkese uzun bir aradan sonra merhaba!

Hafta sonu hazır sokağa çıkma yasakları devam ederken çıtır çerez bir yabancı dizi izleyeyim dedim. Emily In Paris tarzında bir romantik komedi seyredeyim diye düşünürken Netflix listemdeki “Valeria” adlı diziye hiç başlamadığımı fark ettim ve ilk bölümünü seyrettim. Aslında Valeria yakın tarihte yayınlanmadı ama maalesef ancak vakit bulabildim.

Biraz, sizlere dizinin genel bilgilerinden bahsedeyim. 8 Mayıs 2020 tarihinde ilk sezonu yayınlanmış olan Valeria, ortalama 35 dakikalık 8 bölümden oluşuyor ve bir İspanyol yapımı dizi. Komedi ve dram türündeki dizi, Elisabeth Benavent’ın aynı isimli yaklaşık olarak 1 milyon kopya satan 5 kitaplık roman serisinden uyarlanmış. Bu beni etkileyen etkenlerden biri oldu çünkü bu şekilde romanlardan uyarlanmış dizi ya da filmleri genel olarak seviyorum.

Valeria Roman Serisi

Dizinin yaratıcısı olan Maria Lopez Castano, Fernande Eguarte, Aurora Gracia ve Almudena Ocana ile beraber dizinin senaryosunu kaleme alırken Nely Reguera ise yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Dizinin başrolünde Valeria karakterine hayat veren Diana Gomez var. Valeria’nın yakın arkadaşlarını ise Silma Lopez (Lola), Teresa Riott (Nerea) ve Paula Malia (Carmen) oynuyor. Dizide ayrıca Ibrahim Al Shami J., Maxi Iglesias, Eva Martin ve Angel de Miguel gibi isimler de rol alıyor.

Valeria ve Yakın Arkadaşları

Linkten dizinin tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Peki, Dizinin Konusu Ne?

28 yaşında, 6 yıllık evli bir kadın olan Valeria’nın hikayesi anlatılıyor. Valeria’nın hayatında bazı şeyler pek yolunda gitmiyor. Evliliğinde problem yaşayan Valeria, kariyerini yazarlık üzerine kurmak istiyor ve yeni romanını yetiştirmeye çalışmakla meşgul. Valeria, geçirdiği bu zor günleri yakın dostları Lola, Nerea ve Carmen ile aşmaya çalışıyor.

Benim yorumlarıma gelecek olursak, açıkça söylemek gerekirse ilk bölümü pek sevmedim. Hatta diziyi izlemeye devam edeceğim bile meçhul ama belki de bir şans verebilirim. Sevmememin nedeni ise diziyi izlerken çok sıkıldım, hiç ilerlemiyor gibi geldi. Bazı sahneler de bana gereğinden fazla abartı hissettirdi, zorlama gibiydi. Valeria karakterini ilk izlenimde sevdim fakat diğer bölümlerde belki fikrim değişebilir. Diana Gomez’in o kafa karışıklığını, hayatta geçirilen zor zamanları izleyiciye iyi yansıttığını düşünüyorum. Dizinin rengarenk sahneleri ve kostümleri gayet güzel bunu asla eleştiremeyeceğim 10/10.

Ne dersiniz, Valeria’nın ilk bölümden sonrası izlenir mi? İzleyenlerden mutlaka yorum bekliyorum. Görüşmek dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!