tds_thumb_td_300x0
Ünlü Dizilerin Çekildiği Mekanlar!

Bazı dizilerin atmosferine kendimizi o kadar kaptırıyoruz ki çekildikleri yerleri de ister istemez merak ediyoruz. Hatta bununla da kalmıyor Çukur gibi bazı dizilerin setleri adeta ziyaretçi akınına uğruyor. İşte ünlü dizilerin çekildiği mekanlar!

1) Hakan: Muhafız

İstanbul’un birçok semtinde çekilen The Protector (Hakan: Muhafız) dizi genellikle Ayasofya Camii ve müzesinin bulunduğu Fatih semtinde çekildi. Faysal holdingi çekimleri ise Ali Sami Yen stadyumu yerine yapılan binada gerçekleştirildi.

2) Diriliş Ertuğrul

Dönem dizisi olan Diriliş Ertuğrul’un çoğu çekimi Riva ve Beykoz Kundura Fabrikasında gerçekleşiyor.

3) Ufak Tefek Cinayetler

Geçtiğimiz ay final yapmış olan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Serhan’ın 2. sezonda taşındığı evi İstanbul Mecidiyeköy’deydi.

4) Şahsiyet

Fenomen internet dizisi Şahsiyet’te Agah Beyoğlu’nun oturduğu ev Beyoğlu’nun Asmalı Mescit Mahallesi’ndeydi.

5) Çukur

Dövmeleriyle ve müzikleriyle fenomen olan Çukur, seti en çok ziyaretçi çeken dizilerin başında geliyor. Çukur dizisi İstanbul Fatih’teki Balat semtinde çekiliyor.

6) Fi-Çi

Gelelim bir diğer ünlü internet dizisi Fi’ye. 2. sezonu ile final yapan Fi-Çi serisinin seti Çekmeköy ve Etiler’de yer alıyordu. Bizlerin okulda gerçekleşiyor olarak izlediğimiz dans provaları ise Beyoğlu Tomtom Mahallesi’nde çekiliyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!