Ulrem’i Görmek İstediğimiz 5 Proje

Selamlar… Gününüz aydın, geceniz huzurlu geçsin tatlı okurlarım❤  Bugün niye mi buluştuk? Konuşulması çok lazım olan şu efsane ikili için. Hani Sen Anlat Karadeniz dizisiyle Türkiye’den tut Meksika’ya dek birçok ülkede uyumları, oyunculukları ve enerjileri ile konuşulan ikili varya… Kim olacak canım, Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu işte. Şu anda rol aldıkları dizinin geleceği ne kadar sallantı da olsa da, gözden kaçmayan bir gerçek var. Bu ikili yan yana çok hoş ve acayip uyumlu.  Karadeniz’in Nefes ve Tahir’i neden birlikte bir kez daha başka bir projede rol almasın ki? Alırlar dimi? Ben istiyorum, ee siz de istiyorsunuz ama top onlarda. Ne diyelim Allah yüzümüzü güldürsün. Diyelim ki üç veya beş yıl sonra yeni bir projede rol alacak bu ikili. Sizce bu dizi ya da filmin konusu ne olurdu? Hangisi daha hırçın ya da aksine daha yaralı olurdu bu projede? Hayatları nasıl olurdu, kim kimden kaçıyor olurdu ya da? Ne hayaller ne hayaller… Umarım hayaller kısmından çıkar da, bir gün onları yeniden hayatlar kısmında bir arada görürüz. O zaman hazırsanız gelin aşağıya da, bir bakalım Astepe ve Helvacıoğlu ikilisine yakışan projeleri.

 

1) Astepe ve Helvacıoğlu iki polis olursa…

Bulundukları şehirde kuş uçurtmayan, suçluların kaçarken delik aradığı, emniyetin ise başarılarından gurur duyduğu iki polis olduklarını hayal edin. Önlerine konan dosyadan baş kaldırmayan, birbirlerini her olayda kollayan, yeri geldiğinde amirim müdürüm var demeden tartışan bir ikiliden bahsediyorum size. Kahvem zehir gibi olacak diyen bir adam, aman azıcık tatlı oluversin deyip şeker katan bir kadın. Birbirlerinin ilk kalp çarpıntısı, asayişin ise dilinden düşmeyen hırçın ikilisi onlar… Issız sokaklar, uslanmaz suçlular, yardıma ihtiyacı olan insanlar ve karşılarında gözü kara iki polis… Ayy böyle bir projede rol almazsanız sizi cimciklerim😭

2) Astepe bir mafya olsa, Helvacıoğlu’da kız kardeşinin en yakın arkadaşı olsa…

Annesini babasını kaybetmiş, hayata sadece kız kardeşiyle tutunmuş bir adam olsa Astepe. Helvacıoğlu’da gözünden bile sakındığı kız kardeşinin en yakın arkadaşı olsa. Mesela kız kardeşinin doğum günü partisinde tanışsalar, ardından hikayeleri başlasa. Aydınlık olan bir kadın ve aydınlığa çıkmak için debelenen bir adamın hikayesi olsa bize anlatılan. Tehlikeli, her haltın altından çıkan asi elalara yeniden hayat verse yeşiller… Allah derim Allah!💃

3) Helvacıoğlu ve Astepe ikilisi üniversiteli iki genci oynarlarsa…

Ege’de çekiliyor varsayın bu projeyi. Sahil şehirlerinin birinde işte. İki üniversiteli genç düşünün şimdi. Aynı üniversitede farklı hedeflerin peşinden koşan iki genç olsalar güzel olmaz mıydı? İkisi de aynı topraklarda doğmuş ama yolları daha önce hiç kesişmemiş bir ikili… İkisi de denize düşkün ama bak. Gel de oracıkta kesişmesin yolları. Aynı tekneyle açılmak zorunda kalsalar, buna sebep de o tonton kaptan amca olmasın. Oğlumuz pek ukala, kızımız da haliyle pek asabi. Gel atla bakalım pirincin taşını. Tekneyle başlayan yolculukları, üniversitedeki karşılaşmalarıyla sürse… Kıvılcımlar, inatlaşmalar ve aşk… İkisi de o kadar fresh oyuncu ki, hele de ekranlarda uzun zamandır bir genç dizisi yok iken, ayy gelseniz ya bu rolle siz karşımıza.

4) İki hayat arkadaşı olsalar ve biri hapse girse…

Belki herkes için sıradan bir hikaye ama özellikle İrem var iken bu rolde ne sahneler çıkardı be üf! En iyi kadın dram oyunculardan biri diye bilirim Helvacıoğlu için. Şimdi hayal etsenize yeni evlenmiş bir çift, üstelik bir bebek bekliyorlar. Ve yapılan bir trafik kazası aileyi ayrı düşürüyor. Adam hapse giriyor, kadın onun yolunu gözlüyor. Tam alışılmayan bir şehir, maddi durumları pek elverişli değil, adam hapiste ve hamile başına yapayalnız. Hönkürerek ağlatmazsa bizi Helvacıoğlu, ben bir şey bilmiyorum. Kadın dışarıda, adam içeride yaşam mücadelesi veriyor. Konusu ne kadar taze olmasa da, gerçek hayatın tam içinden bence. Lütfen ağlaklı dizi – film yapacaksanız bu ikiliyi de es geçmeyin.

5) Can ciğer iki arkadaşın ortak bir şirketi olsa, bu şirketin en önemli iki mimarı da çocukları olsa…

Babaları eski arkadaş, ee haliyle birikmişlikleri çok. Birinin oğlu, diğerinde kızı var. İkisi de yurt dışında okumuş, bilgili, görgülü iki mimar. Şimdi vakit aynı şirketin çatısı altında çalışma da. Bu arada adamla kadının da bir geçmişi var acı dolu. Kim bilir bittik sanarlar iken yeniden başlarlar ha! Kıskançlık, özlem, hayal kırıklığı ve aşk aşk… Ayaklarının tozuyla kendilerini şirketin batma sürecinde bulacaklar, hem kaçacaklar hem yakınlaşacaklar. Yirmi katlı bir binanın içinde köşe kapmaca aşk vakti, olsa da izlesek.

 

Velhasıl gördüğünüz üzere İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe birlikte o kadar güzel projelerde görülmeyi bekleniyor ki… Daha ne fikirler vardır yazılıp çizilmeyen, duyulmayan. İkisi de oyunculuk camiasının yeni gözdelerinden iken, birde Pantene Altın Kelebek varya onun parlayan yıldızlı çiftlerinden biri işte. İkisi de genç, başarılı, sempatik birer oyuncu. Değerlendirseler eminim daha ne noktalara gelecekler. Ee o zaman ses olalım onlara buradan. Önümüzdeki yıllarda uyumlu bir çift aranırsa başrolde işte bizim parlayan yıldızımız Ulrem olabilir. Ayaklarına taş değmesin, yolları açık olsun. Çok zor biliyorum ama n’olur akıllan Karadeniz. Kıymetini bil şu efsane ikilinin. Sizleri çok seviyoruz Helvacıoğlu ve Astepe ikilisi. Bizi üzmeyin, önümüzdeki yıllarda ya gişelerde ya ekranlarda yeniden birlikte olun.

 

Yorumlarınızı bekliyoruz, sevgiler🌸

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!