Türk Dizi Tarihinin Gelmiş Geçmiş En Kötü Kadın Karakterleri

Bir kısmımız bu kötü kadınları çok sinir bozucu bulurken, bir kısmımız ise onlara bayılıyordu. Hem sinirlenmemiz hem de onları çok sevmemiz tabii ki onların oyunculuklarından kaynaklanıyor.

İşte dizi tarihinin gelmiş geçmiş en kötü kadın karakterleri.

1. Öyle Bir Geçer Zaman Ki – Caroline

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin kuşkusuz en sevilmeyen karakteriydi. Ali Kaptan’ı kendisine aşık edip ailesinden koparmak için elinden geleni arkasına koymadı. Anlayacağınız Caroline dünya kötüsü bir kadındı. Kimse tarafından sevilmedi ve zamanla az da olsa unutuldu.

2. Ezel – Eyşan

Namı şu zamanlarda bile eksilmeyen bir karakter. İnsanlar artık sevmediklerine Eyşan diyor, bol efsunlu bir karakter. Zaman geçse de asla unutulmadı, böyle bir karakteri nasıl unutabilirdik ki?

3. Fatmagül’ün Suçu Ne? – Mukaddes

Gözlerimizi hiç ayırmadan izler ve Mukaddes’i boğazlamak isterdik. Tam damarımıza basardı. Para merakı yüzünden hop oturup hop kalkardık televizyon karşısında.. Daha iyi bir hayat yaşamayı herkes isterdi ama bu kadar hırslı olması onu unutulmayacak bir karakter yaptı.

4. Paramparça – Keriman

Kızdırmaktan çok güldüren bir karakterdi Keriman, başrolün paragöz görümcesi. Nerede zenginlik, orada Keriman. Diğer karakterlerin aksine kardeşiyle olan diyalogları hepimizi güldürürdü.

5. Aşk-ı Memnu – Firdevs

Servetini kaybedince kendisini Ziyagil Yalısı’nın babasına yamamaya çalışsada, Adnan Bey’in gönlü Firdevs Hanım’ın kızına düşmüştü. Hırsın diğer adıdır kendisi. Para diyince Firdevs Hanım için akan sular dururdu.

6. Yaprak Dökümü – Ferhunde

Neler yaptı neler.. Kayınvalidesini arabayla bile ezdi. Kötü gelinlerin başıdır Ferhunde. Hem hırslı hem de kötü, düşman başına. Deniz Çakır’ın muhteşem oyunculuğuyla da birleşince hepimizi sinirlendiren bir karakter olarak Türk dizi tarihine adını altın harflerle kazıdı. Oynadığı dizi de hâlâ bazı kanallarda yayınlanmakta.

7. Güneşin Kızları – Rana

Ailesi için her şeyi yapabilen ama bunları yaparken başkalarının hayatını bozmaktan geri kalmayan ketum bir kadın. Sırlarla dolu bir hayatı yaşayan bir kadındı Rana, abla olmanın yükünü omuzlarında taşıdı hep.

8. Hayat Şarkısı – Hülya

Yaptığı kötülüklerin sebebinin kocasını sevmesiydi ve aşık olduğu için biraz şirindi. Diğerleri kadar sinir de bozmuyordu. Ama yine de antisi vardır, kimin yok ki? Sonunda yaptıklarının sonucu olarak kocasına kavuşmuştu.

9. Asmalı Konak – Dicle

Büyük bir haksızlığa uğramıştı ve intikam almakta oldukça kararlıydı Dicle. Yaptığı büyü ve muskalarla akıllara kazındı. Seymen Ağa’dan olma oğlunu başkasının oğlu diye göstermek zorunda kalmıştı. Bunun acısıyla türlü kötülük yaptı.

10. Selena – Kıvılcım

Annesi her şeyi yaptıran, yapmazsa nefesini tutan zengin ve şımarık bir kız çocuğuydu Kıvılcım. Dizinin ana karakterlerini sürekli ezerdi. Her şeyin en iyisine layıktı, kendince böyle düşünüyordu.