tds_thumb_td_300x0
TRT’nin Yeni Dizisi ”Tek Yürek”in Hikayesi ve Karakterleri

Zeytinburnu Belediyesi’nin eski Belediye Başkanı‘nın anlattığına göre yıllar önce Zeytinburnu Belediyesi, Özgürlük Parkı’na bir mobil buz pisti kurmuş. ”Doğaya destek sizden buz pateni biletiniz bizden” sloganı benimsenerek insanlar geri dönüştürülebilir atıkları getirip buz pateniyle ücretsiz kayma fırsatını yakalıyorlarmış.

Fakat buz pisti sonraları madde bağımlılarından bulunduğu çocuklar tarafından, mahallenin kötü gençleri tarafından zarar görmeye başlamış. Bunu gören yetkililer, çareyi bu çocuklardan bir buz hokeyi takımı kurmakta bulmuş.  Bu gençler belli bir süre eğitim aldıktan sonra daha ilk maçlarında 37 gol yemişler hatta belediye başkanı “1 gol atın, sizi galip sayacağım” diyormuş. Tabi zamanla takım Avrupa şampiyonluğuna kadar uzanmış.

Takım fark yediklerinde, ikinci olduklarında “ Tek Yürek” olmuşlar. Kaşları açılmış, dişleri kırılmış, sakatlanmışlar “ Tek Yürek” olmuşlar. Yabancı bir ülkede yaptıkları maçta ülke İstiklal Marşımızı okumamış; “Tek Yürek” olup birlikte marşımızı okumuşlar daha nice olaylar…

Sokaktan şampiyonluğa giden bu hikaye Tek Yürek dizisinin ana konusunu oluşturmakta.

Peki dizide bu konu nasıl işlenecek dersek,

Halit Hoca Kanada’da yaşayan eşi öldükten sonra kızı Deniz ve oğlu Rüzgar ile hayat mücadelesi veren bir takımda buz hokeyi koçluğu yapan biridir. Takımdaki bir oyuncu ile sorun yaşaması sonrası kariyeri son bulur. Halit Hoca çocuklarını da alıp Zeytinburnu’na babasından kalan evine geri döner.

Zeytinburnu başkanı da girişimci bir insandır. Halit ile tanıştıktan sonra ondan bir buz hokeyi takımı kurmasını ister.

Halit hiçbir zaman kolayı seçmemiştir. Mahallenin gençlerinden bir buz hokeyi takımı oluşturmak ister. Ama bu kişiler kim olacaktır?

Mahallede Yiğit, Yusuf, Mazlum, Akif, Oğuzhan ve Umut çok yakın arkadaştır. Her birinin hayatlarıyla ilgili ayrı sorunları vardır. Fakat birbirleri için her türlü zorluğa da göğüs gererler.

Anca beraber kanca beraber sloganı ile hareket eden bu grup Halit Hoca’nın ilgisini çeker. Ama bu grubun ilgisini Halit Hoca çeker mi dizide göreceğiz.

Yiğit; grubun lideridir. Arkadaşları ve kardeşi için her zorluğa katlanır, savaşçı bir kişidir. Karakterini Hercai olarak tanımlasak zaten anlayacağız.

Yusuf; bir spor kulübünde garsonluk yapan biridir. Yiğit’in tam tersi sakin biridir. Arabulucu özelliği ön planda. Yusuf’un gelecekle ilgili hayallerini gerçekleştirmek için neler yapacağına şahit olacağız.

Mazlum; ailevi sorunları olan biridir. Bu kadar umutsuzluk içinde buz hokeyi ona bir umut aşılayacaktır.

Akif; bir iş yerinde çırak olarak çalışmaktadır. Hiçbir zaman kolay bir hayatı olmamıştır. Buz hokeyi ona bir umut ışığı olarak gelecektir.

Oğuzhan; diğer arkadaşlarının aksine iyi bir işi olan tek kişidir. Buz pistinde güvenlik elemanı olarak çalışmaktadır. Saf ve çocuksu ruha sahip olan Oğuzhan grubun eğlencesidir, çokta beceriklidir.

Umut; mahallenin kötü adamı Sait’in oğludur. Babası tarafından hiç sevilmemiştir. Grubun en küçüğü olduğu için en korunan ve sevilen kişidir.

Dizi tanıtımı yayınlanınca herkes farklı farklı dizilere benzetse de bana kalırsa her diziden bir özelik alarak farklı ve özgün bir hikaye ortaya çıkmış.

Damarları Buz, Yürekleri Ateş sloganı ile tanıtımları yayınlanan Tek Yürek dizisi, eğer hikaye güzel işlenirse bir TRT klasiği olacaktır.

Tek Yürek dizisi yakında TRT 1’de başlıyor.

BUKET BAKAÇBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!