tds_thumb_td_300x0
This Is Us 4. Sezon 1. Bölüm İncelemesi: ”Yabancılar”

This Is Us, 4. sezonu ile geçtiğimiz hafta ekranlara döndü. Maalesef geçen sezon yaşadığımız telif sezonu bu sezon da sürdüğünden diziyi izlemek yine biraz zor olsa da başaranları buraya alalım, incelememiz başlıyor 🙂

This Is Us 4. Sezona İlk Bakış

Dördüncü sezon için söyleyeceğim ilk şey; ilk sezona ufaktan bir dönüş hissetmem. Tabii diziye bir sürü yeni karakter girmişken bunu söylemem biraz tuhaf gelmiş olabilir ama tanımadığımız bu yeni karakterlerin kim oldukları ve hikayelerinin nasıl bağlandıklarını ancak bölüm sonunda fark etmemiz; pilot bölümü yeniden yaşattı. Tıpkı, Randall, Kate, Kevin, Jack ve Rebecca’nın birbiri ile bağı olmayan hayatlatını bölüm boyu izlememiz bölüm sonunda ise televizyonu görmemiz ile Jack’in üçüzlerin babası olduğunu anladığımız o ilk bölüm sonu gibi yani.

4. sezon 1. bölüm bana bu anlamda bir ilk sezona hatta daha spesifik olmak gerekirse ilk bölüme dönüş yaşattı. Kör olan müzisyen Jack’in kim olduğunu anladığımda yaşadığım şaşkınlık, ilk bölüm sonundaki gibi bir tat bıraktı.

Yeni Karakterlere İlk Bakış

Biraz da yeni katılan karakterler kimdir onları inceleyelim. Bölümde çoğunlukla onları izledik sonuçta. Dikkat Spoiler İçerir!

Öncelikle Jack’ten başlayalım. Jack’i bölüm başında aşırı derecede Kevin’a benzetsem de kim olabileceğine dair en ufak bir fikir oluşmadı kafamda. Günümüzden bir karakter olduğunu düşünmüştüm. Sonda Kate ve Toby’nin sahnesi geldiğinde bile hala nasıl bağlacanak diye bekliyordum. Acaba hastanede mi tanışacaklar derken, bebek olan Jack’in erke doğduğu için kör olacağını öğrenmemiz ile her şey büyük bir şaşkınlıkla yerine oturdu. Diziye yeni katılan karakter Kate ve Toby’nin oğulları Jack’in gelecekteki hali. Onların kafetertadaki garson kız ile romantik hikayelerini de ayrı merak ettim diyebilirim. Üzerinde babası gibi Toby romantikliği vardı. Üstüne bir de Jack Pearson’ın torunu olduğu gerçeğini de eklersek, bu romantiklik de mükemmellik de şaşırtıcı değil 🙂

Bir diğer karkater ise hepimizin yazdan beri beklediği bir haberdi. House ve Once Upon A time gibi dizilerden tanıdığımız Jennifer Morrison da bu sezon This Is Us kadrosuna katıldı. Morrison, Cass adında bir askeri oynuyor. Yaşadığı travmalar, Jack’in Vietnam travmaları ile örtüşür nitelikte.

”Orada ölen her insan için 1.200 dolar ödüyoruz. İnsan hayatı bu kadar ediyor. Burada bir termosifon parası kadar.”

Cass, Amerika’ya döndüğünde ailesine adapte olamıyor. Eşi ile bağı çoktan kopmuş. Çocuğuna istemeden vuruyor. Bunun sonucunda eşi tarafından evden kovuluyor. Cass, aynı zamanda Kevin gibi alkol problemleri de yaşayan bir karakter. Alkol toplantılarına katılıyor ve burada Kevin ile tanışır diye beklerken bir sürpriz ile karşılaşıyoruz ve Nick’in alkol grubu olduğunu görüyoruz. Nick, Cass’in konuşması sırasında dışarıdan camı indiriyor. Çaresine bakması için de Kevin’ı da çağırıyor. Bu ikilinin yolları bu şekilde kesişeceğe benziyor devamında ise ortak birçok yanlarının olması onları birbirlerine bağlayacaktır. Kevin’ın geçtiğimiz sezonki Vietnem macerası, Cass ile konuşacak çok şeyleri olacağa işaret ediyor. Hatta 3. sezon finalinde gördüğümüz Kevın’ın oğlunun annesi Cass çıkacağa benziyor bana kalırsa.

Ve son olarak; When They See Us dizisinden de tanıdığımız bir sima diziye dahil oldu. Karakterin adı Malik. Çocuk yaşta baba olmuş ve ailesi ile yaşayan bir karakter. Onun hayatı ise Deja ile kesişiyor. 3. sezon finalinden hatırlayacağınız üzere Randall ve Beth taşınmışlardı. Yeni ev, yeni mahalle ve yeni bir okul derken Deja’nın Malik ile aşkı da bu sezonun hikayelerinden biri olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!