tds_thumb_td_300x0
This is us 3. sezon 9. bölüm yorumu: The beginning is the end

The beginning is the end…

the end is the beginning…

Gerçek adına yakışır bir bölüm izledik. 9. bölümü ile ara sezon finaline giren This Is Us yeni bölümü ile 2019 Ocak ayında yeniden ekranlara dönecek. O zamana kadar ise aklımızda birçok soru işareti bırakmış durumda.

Jack’in savaş anıları etkileyici olmanın yanı sıra birçok gizemle dolu gibi görünüyor. Bunların başında da Kevin’ın amcası ile ilgili öğrendiği sır geliyor. Evet, Jack’in kardeşinin Vietnam’da öldüğünü biliyorduk. Üstelik bu bölüm nasıl öldüğünü de görür gibi olduk. Jack her yerde kardeşini ararken denizden bir patlama sesi duyuldu ve Jack’in denize doğru koşuşunu nefesimizi tutarak izledik. Ama sahne düşündüğümüz gibi burada birmedi. Günümüzde Kevin’ı da aynı yerde izlemekteydik ve amcasının Vietnam’da ölenler arasında adının olmadığını öğrendik.

Sonra ise adının yazılı olduğu bir posta ve bir silüet gördük. Jack’in kardeşinin yaşıyor olması gerçekten şaşırtıcı oldu. Peki Jack bu gerçeği biliyor muydu? Belki de bu yüzden Vietnam’dan bahsetmiyordu. Ya da o da kardeşinin öldüğünü sanıyordu. Eğer böyleyse Jack için daha da üzüleceğim. Kardeşi onun ilk ailesiymiş ve aile kelimesinin Jack Pearson için anlamını hepimiz çok iyi biliyoruz! 🙁

Bölümün son sahneleri ara sezon finalini yüzümüze çarpar sertlikteydi. Kevin ve Beth’in o kusursuz ailesinde ilk kez çatlaklar oluşmaya başladı. Tess eşcinsel olduğunu Beth ve Randall’a söyledi. Beth’in işten kovulmasını da düşününce Beth, Randall’ın eve daha çok zaman ayırmasını ve kazanamayacağı bi seçim yarışına girmemesi gerektiğini düşündü. Randall ise rakamlar tam tersini söylese bile seçimi sonuna kadar devam ettireceğini söyledi. Bu konuda açıkcası Randall’ı anlıyor ve hak veriyorum. Sonuçta bir işe girişti ve sonunu görmek istemesi, yarı yolda çekilmek istememesi anlaşılabilir. İnsanlara bir söz verip az çok kendini kabul ettirmişken çekilmek istememesi anlaşılır. Beth’i ilk kez bu konuda biraz bencil bulduğumu söylemeliyim. Çünkü Randall seçimlerle ilgilenirken ailesini de ihmal etmemişti. Hatta tam tersi her adımını Beth ile atıyordu. Neyse Beth öyle düşünmüyor olacak ki son sahnede ilk kez Randall ve Beth arasında ayrılık çanları çaldı. Yatakları ayırdılar ve Beth soğuk bir şekilde Randall’ın yanında ayrıldı sonrasında ise gelecek sahneleri ile karşılaştık ki söylemeliyim bu sezon gelecel sahnelerini zaten ilk kez karşılaştık ama bu sahneler beni buz gibi korkutuyor. Herkes çok mutsuz ve dağılmış gibi durmuyor mu? Gelecek sahneleri Beth ve Randall uzun süredir ayrıymış gibi gösterildi. Sizce de bu sezon biraz zor mu geçecek dersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!