tds_thumb_td_300x0
This Is us 3. Sezon 14. Bölüm: Jack’ten Sonra En Büyük Düşmanımız Zaman

İçinizi çeke çeke ağlatan bir bölümden merhaba!

Bir soruyla başlayalım bölüm yorumumuza. This Is Us’ın günümüz sahnelerini seviyoruz elbette ama Jack’li geçmiş sahnelerin tadı bir başka değil mi? Günümüzdeki sahneler de geçmişle beraber düşününce anlamlanıyor. O hep bir şey eksik hissi var gibi. Elbette o eksik Jack. Bu bölüm Jack’in ölümünden sonra zamanın bir düşmana dönüşmesi öyle güzel işlendi ki.

Hepimizin hayatında “büyük” anlar vardır. Bu bölüm, geçmişte çocukların mezuniyeti günümüzde ise Kate’in doğumu gibi büyük anlar yaşandı.

This Is Us 3×14

Rebecca ve Kate için Jack’ten sonra zaman aynı aktı. İkisi de hayatlarındaki büyük olayları onsuz yaşamak istemediler. Kate bu yüzden kendi mezuniyetine katılmadı, Rebecca da Randall’ın mezuniyetini izlerken ortamdan kaçmak istedi.

Günümüz sahnelerinde ise Kate’in sonunda hayatına devam ettiğini izledik. Önce evlilik, sonra mezuniyet şimdi de bebeğinin olacak olması ile Rebecca sonunda hayatına devam edebildiği için mutlu olduğunu söyledi. Tabii kendisinin aksine. Rebecca için hiçbir zaman aynı olamayacak galiba bir şeyler. Onun zamanı düşman olarak tanımlaması o kadar doğru ve etlileyici bir sahneydi ki!

“Jack öldükten sonra en çok zamandan nefret ettim. Sanki takvim ve saat bana tepeden bakıyor gibiydi. Hayatın devam ettiği ve benim de yoluma devam etmem gerektiğini ima eden her şey gibi. Ama hayatımdaki sıradaki büyük olayın onsuz gelmesini istemedim.”

Rebecca ve Jack’in aşkı için aslında sıradan bir aile hikayesi diyemeyiz. Bir tarafı ölmüş olan bi “ship”in hikayesi aslında. Baştan mutsuz sonlu bir shipe başlıyor yani biz This Is Us’cılar!

This Is Us 3×14

Kate’in bebeğinin erken doğması ve büyük üçlü ile bölümü bitirdik. Mezuniyetten sonra Randall’ın “Şimdi ne olacağız? İlerde sık sık görüşecek miyiz?” sorusunun cevabını günümüz sahnelerinde görüyoruz aslında. Eş zamanlı olarak bölümde de gördük. Randall ve Kevin, Kate’in yanındalardı.

Randall demişken, çocukların onlara ihtiyaçlarının olması ve Beth’in dans hayalinin peşinden gitmesi Randall’ı zorladı ve Beth’ten dansı bırakmasını istedi. Kendi siyaset hayalini gerçekleştirip çalışmaya devam ederken fedakarlığı Beth’ten beklemesi tabii ki ikili arasında soruna neden oldu gibi görünüyor. Bazen bugünün de ilersini gördüğümüz tarihte Beth ve Randall ayrı gibi görünüyordu. O bölümlerin ateşi bu bölüm mü yakıldı ne?

15. bölüm yorumunda görüşmek üzere, bölümleri izleyemeyenler bize twitter adresimizden ulaşabilirler. Twitter nickimiz @neizledik duyurulur!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!