tds_thumb_td_300x0
This Is Us 3. Sezon 11. Bölüm Yorumu: Çocuklar Babalarının Hatalarını Düzeltirler

This Is Us’a gelen telif problemini aşabilenler burada mı? Bölümü öyle geç bulup izleyebildim ki, yorum da haliyle gecikti. Online sitelerde hala yok diye biliyorum hatta. Ah Netflix alsa şu diziyi de rahata ersek keşke. Herkes burdaysa bölüm yorumuna başlıyorum efendim.

Songbird Road adlı 3. sezon 11. bölüm aslında bir de devam bölümünden oluşuyor. Yani Songbird Road bölümü iki partiye bölünmüş birincisini izledik. Sırada Songbird Road 2 var. Sonraki bölümlerin adları ve tarihleri henüz açıklanmadı. Yani Songbird Road bölümlerinin bir yenisi daha gelebilir.

“Çocuklar ya babalarının yolundan giderler ya da onların hatalarını düzeltirler.”

Jack, üçüzler henüz 10 yaşındayken kardeşini ziyarete gitmek için evden ayrılırken fazla bozulan Kevin ile bu şekilde vedalaşmış. Bir de bu sırada kardeşini görmeye gittiğini kimse bilmiyormuş. Çünkü o zamanlar Jack’in kardeşinin yaşadığını bilmiyorlardı. Hatta geçen haftaya kadar kimse bilmiyordu. Evet, Jack’in Vietnam’da öldüğünü sandığımız kardeşi hayattaymış. Jack’in bahsettiği daha çok manevi bi ölümmüş.

Kardeşinin askerde Vietnamlı küçük bir çocuğun ölümüne sebep olması Jack için son damla olmuş ve onunla ilişkisini kesmiş. Hatta çocukların 10 yaşında olduğu Jack’in kaçamak yaptığı bu gezi de iki kardeşin son görüşmesi olmuş. Bundan sonra ne Jack onunla görüşmeye çalışmış ne de kardeşi.

Öyle duygusal bir bölüm izledik ki. Vietnam sahneleri yine adeta savaş filmi kalitesindeydi. Nick’in aslında çocuğa zarar verme gibi bir niyeti yoktu. Her şey balık tutarken yanlışlıkla oldu. Ama Jack bunun kaza olduğunu hiçbir zaman öğrenememiş. Ben ağlamaya daha kaza sahnelerinde başlamışken bir de Big Three’nin Jack’in kardeşine doğru çıktıkları yolculuk başladı. Nick, Jack’in öldüğünü bile bilmiyormuş. Ne zaman öldüğünü, nasıl öldüğünü üçüzlerden öğrendi.

Bu sahne aslında her şeyi özetliyor. Eğer savaşı, kardeşine olan kızgınlığını ve kardeşini hayatından tamamen çıkartmazsa o hayatı ile ailesini mahvedeceğini düşündüğü gösterildi. Bu yüzden geçmişi yaşanmamış gibi sayıp, Nick’i arkasında bırakarak evine geri dönmüş ve Nick’le bir daha görüşmemiş. 3 sezondur belki ilk kez Jack’in bu kadar ağır bir yanlış yaptığını gördük. Yanlış da denir mi bilmiyorum yine ailesi için yapmış ama Nick’i öylece arkasında bırakması hepimize biraz koymadı mı?

Ama burda, baştaki repliğimize dönüyoruz… Çocuklar ya babalarının yolundan gider ya da onların hatalarını düzeltir. Kevin Pearson sen gerçekten babanın oğlusun. Yıllar sonra Kevin aynı tabelaların önünde Nick’e dönmeyi seçti. Babasının gittiği yoldan gitmek yerine kapanmamış eski defterin peşinden giderek Jack’in hatasını telefi edecek şimdi.

Uzun zamandır bu kadar ağladığım bir bölüm olmamıştı bu sezon. Özlemişim! Bölümün 2. partında görüşmek üzere! 👋

“This Is Us 3. Sezon 11. Bölüm Yorumu: Çocuklar Babalarının Hatalarını Düzeltirler” için 2 yanıt

  1. merhaba, bu bölümü nereden izlediğinizi de yazar mısınız? 3. sezon 11. bölümü nasıl izleyebiliriz hiçbir sitede çıkmıyor 🙁

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!