tds_thumb_td_300x0
This Is Us 3. Sezon 1. Bölüm: İlk Randevu

NBC kanalının ünlü dram dizisi This Is Us 3. sezonuyla geçtiğimiz akşam ekranlara döndü.

Bu bölüm ilk kez üçüzlerin çocukluğu ile ilgili değil de Jack ve Rebecca’nın en genç oldukları zamanları, ilk randevularını izledik…

Milo Ventigimiglia’ya Jack’in sakalsız gençlik zamanları da çok yakışmamış mı? Jack Pearson her hali ayrı mükemmel, ayrı hayran kalınası… Daha ilk randevudan nasıl bir adam olduğunu belli etmiş. Randevuları çok kötü geçmesine rağmen sonunda ne yapıp edip hem Rebecca’nın hem de bizim içimizi ısıtmayı başardı…İki sezondur da yaptığı bu değil miydi zaten? Hayat mükemmel değil. Evliliklerinde ve çocuklarla ilgili bir sürü problem yaşıyorlar ama Jack sonunda işi bir şekilde sevgisiyle kurtarmanın yolunu buluyor. İlk randevuları da tam olarak böyleydi işte.

Jack’in Vietnam’dan yeni döndüğü zamanlar, kardeşini yeni kaybetmiş, kendini de kaybetmiş, işsiz ve babasıyla yaşadığı yıllar. Randevuya arkadaşından da aldığı 4 doları ekleyip, toplamda 9 dolarla başlıyor. Önce karnavala giriş, sonra elma şekeri ve sıcak çikolata derken yağmur bastırıyor. Rebecca şemsiye istiyor ama eğer alırsa oyuncaklara para kalmayacak.

“Oyuncaklara binmek ister misin istemez misin bilmiyorum ama bunu riske atamazdım.”

Bölümün sonunda Jack’in tesadüfen gelişen randevuya sadece 9 dolarla başladığını bu cümlelerle itiraf etmesi yine içimizi eritti.

Rebecca: Çok kötü bir ilk randevuydu, ama bana bakış şeklin…

İll randevularındaki futbol maçı detayı da ayrı güzeldi… Bir maç gecesi başlayan ve yine bir maç gecesi sonlanan aşk.

Biraz da günümüze bakalım! Bölüme damgasını vuran diğer olay ise Kate ve tüp bebek tedavisiydi. Kilolarından dolayı başta tedaviye kabul edilmese de sonunda %10’luk gerçekleşme ihtimaline bakmak istiyorum diyerek doktorun Kate’i kabul ettiğini gördük. Tedavi için Toby’nin antidepresan haplarını bırakması ise bu sezon Kate ve Toby cephesini bir hayli karıştıracağa benziyor…

Bir 15 yıl kadar geleceği gördüğümüz son sahne ile artık diziye yeni bir zaman dilimi daha eklenmiş, ve her ne olduysa pek de mutlu görünmüyorlar. Randall’ın Tesse “Onu görme zamanı geldi.” demesi kulağa hüzünlü geliyordu. Gelecekte Toby’nin yanında Kate’i görememek de merakımı iki katına çıkarttı diyebilirim. Tam da Deja’nın evlat edinilme sahneleri ve Kate’in tüp bebek kararından sonra gelecek sahnelerinin gelmesi bu olayların geleceğe yön vereceğinin işareti gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!