tds_thumb_td_300x0
The Protector| İKİLEMLER

Merhaba! Bugün konuya laps diye gireceğim çünkü beklemeye hiç niyetim yok. Düşüncelerimi bir an önce buraya dökmek istiyorum. Bu yazı HAKAN MUHAFIZ dizisi hakkındaki kişisel görüşlerimi içerir, bahsi geçecek bütün yargılar tamamen özneldir. Keyifli okumalar!

Öncelikle değinmek istediğim konu kesinlikle Hakan & Leyla ilişkisi. Bu ikilinin birlikteliği başta bana çok anlamsız ve hızlı geldi. Çünkü duygusal olarak yakınlaşmalarına sebep olacak hiçbir şey yoktu, hatta tanıştıklarında Leyla, Hakan’ı küçümsemiş ve ısrarla işe alınmamasını istemişti.

Sonra ne olduysa bir anda birbirlerine çekildiler ve aşırı ateşli anlarla olayı başlattılar. Dediğim gibi o kadar kısa süre içinde hiçbir vakit geçirme, muhabbet ve paylaşım olmadığından, bu çift bana hiç hitap etmedi. Gözümde sadece tensel çekimden ibaretti.

Fakat daha sonra, yani sezonun bitişine doğru ikisinin arasındaki, nasıl oluştuğunu bilmediğim duygusal bağ beni etkilemeye başladı. Leyla’nın Hakan buluşmaya gelmediğinde girdiği ruh hali, Faysal’ın odasındaki saldırıdan sonra konuşmayı beklemeden gittikten sonra darmadağın oluşu, cinayet anı ve sonrasında yaşananlar..

Hepsi beni bi şekilde yakalayan sahnelerdi. Ama en önemlisi, kritiği, Ölümsüz ve Muhafız birbirini bulduktan sonra Leyla’nın rehin alınıp vurulmasıydı. Hakan’ın o çaresiz kalışı, Leyla’nın bakışları.. Bana göre yerli yerindeydi.

Başka bir açıdan bakacak olursak, Leyla kontrolü kaybettiğinin farkına varınca Hakan’dan uzaklaşmak, kaçmak istedi. Hakan’ın saklamak zorunda oldukları yüzünden ona güvenememesi, daima sağlam tutmaya çalıştığı duygu durumunu fazlaca etkiliyordu.

Öte yandan, işin bir de Zeynep kısmına bakalım. Başlarda sadece görev bilinciyle hareket edip tepkilerini o sebeple verdiğini düşünsek de, sonradan Hakan’a istemeden farklı şekilde bağlandığını anladık.

Ama Zeynep’in bu konuda duruşu çok takdir edilesiydi. Hakan’ın Leyla’ya tam anlamıyla aşık olup olmadığını bilmediği halde –ki bence Hakan bile bilmiyor ne hissettiğini– öpüşmelerinden kısa süre sonra, ona Leyla’yla barışması için yardım etti. Kendi duygularını yok saymaya, düşünmemeye çalışarak.

Cinayetten sonra Leyla Zeynep’i arayıp Hakan’a inanmak için bir şeylere ihtiyacı olduğunu söylediğinde kötü cevap verip onu bayağı üzdü ama Leyla Muhafız’lığı öğrendiği için, Hakan’la Zeynep’in bağının şimdilik görev arkadaşlığı temelli olduğunu anlayacaktır diye düşünüyorum.

Onun dışında, bunca zamandır saklı tutulan kimliğini Leyla’ya gösteren Faysal’ın amacını çözemedim. Nasıl olsa ölecek diye mi düşündü yoksa karım geri gelsin başka hiçbir şey umrumda değil, n’olacaksa olsun kafasında mı bilemiyorum.

Şimdilik bu kadar, yeni sezonda da görüşebilmek ümidiyle!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!