tds_thumb_td_300x0
The Politician Nasıl Bir Dizi?

Bir haftasonunuzu ayırarak kolayca bitirebileceğiniz bir dizi: The Politician

The Politican, Netflix’in en yeni orijinal içeriklerinden bir tanesi. Bakıldığında Sex Education gibi eğlenceli bir lise dizisi gibi dursa da Politician’da daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz.

Konusu

Amerikan başkanı olmayı kafaya koymuş bir lise öğrencisinin, ilk adım olarak okul başkanlığına aday olmasını ve bunun etrafında gelişen olayları konu alıyor. Dizi saplantı derecesinde hırsları konu alırken bu uğurda izlenen yollardan, söylenen yalanlara kadar da birçok şeyi ele alıyor.

Kaç Bölüm?

The Politician, 8 bölümden oluşuyor. Diziyi bir günde bile kolaylıkla bitirebilirsiniz. İkinci sezonun da geleceği tahmin ediliyor.

Neden İzlemeli

Lisenin, aslında politika ile ne kadar da yakın olduğunu fark ediyoruz diyebiliriz. Lisede de farklı birçok grup var. Bir de prestijli bir okulun, okul başkanlığı seçimi konu olunca hal gerçekten de devlet politikasından farklı olmuyor. Başkan adaylarının yanlarına ötekileştirilen gruplardan yardımcı seçerek sempatik görünme çabalarından tutun da kanser hastası bir kızın ninesinin, kızın hastalığının toplum üzerindeki etkisini kullanarak hayatını bedavaya gezilerde, yemeklerde, etkinliklerde sürdürmesine kadar dizide her şey var.

Dizi isiz daha ilk sahnesinden içeri çekiyor. Başkan olmak için, bu zamana kadarki başkanlar inceleniyor öncelikle. Başkanların hem zengin hem yoksul bir aileden gelebildiği görülüyor. Bizim ana karakterin ise şansı şu: zengin bir ailede ancak evlatlık. Biyolojik annesi aslında bir garson. O, iki koşulu birden sağlamayı politikal açıdan avantaj görüyor. 🙂 Çoğu başkan Harvard’a gittiği için hedefi ise Harvard’a gitmek. Yani tüm plan tıkır tıkır işlerken, yakın bir arkadaşının ona rakip olara ortaya çıkması üzerine bir de rakibinin bekenmedik intiharı ile işler iyice karışıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!