The Greatest Showman Nasıl Bir Film?

Michael Gracey in yönetmenliğini üstlendiği müzikal/dram türü olan film 29 Aralık 2017 yılında çekilmiştir. Başrollerinde Hugh Jackman (P.T. Barnum), Zac Efron (Phillip Carlyle) ve Michelle Williams (Charity Barnum) paylaşmaktadır.


Yoksul bir çocukluk geçiren P.T. Barnum babasını da kaybedince sokaklara düşer. Çocuk yaşta ticarete atılır ve bir şekilde hayatta kalır. Babasının terzilik yaptığı zamanlarda tanıştığı ve hep mektuplaştıkları Charity ile evlenirler. Bu güzel aşk hep tazeciktir ve iki güzel de meyvesi vardır. Bir gün P.T. Barnum’un çalıştığı şirket batınca yeni bir şey düşünmek zorunda kalır ve kredi çekip bir müze satın alır. Müze başta para kazandırmaz ve Barnum’ın yeni şeyler düşünmesi gerekir. Yaratıcı zekası ve girişkenliğiyle bu müzeyi şehirdeki bir çok farklı yetenekte ve görüntüde insanı bir araya getirerek sirke dönüştürür.

Sirkte hayvanlar, trapezciler, yapışık kardeşler, sakallı bir kadın ve daha nice alışılmadık görünüşte insanlar yer almaktadır. Bu insanlar görünüşlerinden dolayı normal hayatta dışlandıkları için bu sirki sevmekte ve kedilerini evlerinde gibi hissetmektedir. Başta şehirde istenmese de bu sirk sürekli gelişmekte ve sürekli müşteri çekmektedir. Zamanla ekibe yakışıklı, popüler ve zengin Phillip Carlyle da katılacaktır. Sürekli daha fazlasını isteyen Barnum başta çok iyi yükselse de işler istediği gibi gitmez ve çöküş yaşar. Ancak asıl önemli olanın ne olduğunu anlayacak ve takım ruhu onu yalnız bırakmayacaktır.

Müzikleriyle ve danslarıyla içimizi kıpır kıpır yapan bu film aynı zamanda sevgi ve aile sıcaklığını da çok güzel işliyor.

IMDb’den Ne Haber?

Filmimizin güncel IMDb puanı 7,6.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!