The Good Place Nasıl Bir Dizi?

Öldükten sonra ne olacak? Nasıl bir yere gideceğiz?

İnsanlığın en baştan beri merak ettiği bir soru. Bugüne kadar birçok kez yazıldı çizildi ama ilk kez bu dizi sayesinde bize gösteriliyor! Umarım gerçeklik payı vardır diyerek ayrıntılara başlıyorum. 🙂

Öncelikle eğer Brooklyn Nine Nine’ı izlediyseniz ve beğendiyseniz (ki ben başka bir ihtimal vermiyorum),The Good Place’i de aynı heyecan ve coşkuyla izleyeceksiniz. Çünkü iki dizi de aynı kalemin elinden çıktı, Michael Schur’un. 🙂

The Good Place, ölümden sonraki yaşamı bize gösteriyor demiştik. Peki nasıl? Cennet ve cehennemi biraz kenara bırakalım, burada İyi Yer ve Kötü Yer var. Karakterlerimizin hepsi ölü ve öldükten sonra yaşamlarında biriktirdikleri puanın yeterliliğine göre İyi Yer ya da Kötü Yer’den birine gidiyorlar. Puanlar ise tamamen yapılan iyilikler ve kötülükler ile belirleniyor. Çok mantıklı değil mi?

Dizi İyi Yer üzerinden başlıyor. Ana kahramanlarımız ise Chidi, Jason, Tahani ve Eleanor. İyi Yer’ gelen Eleanor’un aslında oraya ait olmadığını anlaması ve bunu herkesten gizlemeye çalışmasıyla olaylar başlıyor. Taa ki ortalık karışana kadar. Eleanor’un İyi Yer’e ait olmadığını öğrenen Chidi ile aralarında başlayan ”arkadaşlık” zaman içinde ikilinin bazı şeyleri sorgulamalarına sebep oluyor.

İşte tam da burada olayların içine Tahani ve Jason’ın katılması ve aslında bu ikilinin de pek ”İyi Yer”e ait olmadıklarını fark etmeleri sonucunda dörtlümüze bir aydınlanma geliyor. Dikkar burası aslında İyi Yer değil, Kötü Yer!

Peki tüm bunların arkasında kim var? Michael. İyi Yer’in daha doğrusu aslında Kötü Yer’in tasarımını yapan Michael. Sıradan bir Kötü Yer (işkenceler, canavarlar vs) olmasından ziyade farklı bir şey uygulamak isteyen Michael böyle bir Kötü Yer tasarlıyor. Buranın amacı ise insanları birbiri ile sınamak. Chidi, Eleanor’la; Tahani, Jason’la vs vs.

The Good Place’in her sezonunda karakterlerimiz farklı bir amaç için farklı maceralara sürükleniyorlar. Duygusal sahnelerden, felsefik konuşmalara; ince esprilerden uçsuz hayallere. Farklı, eğlenceli ve sürükleyici bir dizi arıyorsanız The Good Place tam size göre!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!