The Good Nurse Film Yorumu: Hastanede Çalışan Bir Seri Katil

Jessica Chastain ve Eddie Redmayne‘in başrolünde yer aldığı ve gerçek bir olaydan esinlenilen 2022 yapımı dram filmi The Good Nurse, Netflix’te yayına girdi. Evet, Netflix Dahmer’den sonra seri katil hikayeleri furyasına bir yenisini daha ekliyor. Tabii, The Good Nurse konusu ve kadrosu duyurulduğundan beri belki bir yıldan fazladır zaten çok beklenen bir işti orası ayrı.

Yüksek Doz Gerilime Hazır mısınız?

The Good Nurse, hastanede çalışan bir seri katilin hikayesine odaklanıyor. Buraya kadar bile kulağa oldukça ilgi çekici ve merak uyandırıcı geliyor değil mi? Evet, bu olay gerçekten yaşanmış. Charles Cullen adlı hemşire, hastaneler ondan şüphelense de olay ile ilgili hiç soruşturma açılmadığı için işine son verildikten sonra çalışmaya başladığı yeni hastanelerde de öldürmeye devam etmiş.

Ancak son girdiği hastanedeki bir yoğun bakım hemşiresi ile tanışana kadar… İyi hemşire’mize Jessica Chastain hayat veriyor. Bu hemşire, kendi hastalığına rağmen işini büyük bir özveriyle yapan ve kendi canı pahasına çalışan bir kadın. Her şey bu iyi hemşirenin, hastalarından birinin şüpheli ölümü üzerine bunun bir hata veya cinayet olabileceğine dair bir ‘yanlış ilaç verimi’ni tespit etmesiyle başlıyor. Zamanla, bu şüpheli ölümler artıyor ve oklar Charles Cullen’ı göstermeye başlıyor. Onunla yakın dost olan iyi hemşiremiz için ise işler bir çıkmaza dönüşüyor…

Bol gerilimli bir hikaye ve başarılı oyunculuklar için bu filmi izleyebilirsiniz diyebiliriz. Öyle ki İki Oscar ödüllü Redmayne, ”I Can’t” sahnesi ile hanesine daha birçok ödül daha ekler gibi görünüyor.

Gerçekte Ne Olmuş?

Charles Cullen, işlediği 40 cinayeti itiraf etse de seri katil hemşirenin kayıtlara geçmeyen 400’den fazla cinayetinin olduğu düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!