tds_thumb_td_300x0
The Flash 6.Sezon 7.Bölüm İnceleme: The Last Temptation of Barry Allen, Pt. 1

Bir kriz yaklaşıyor, biliyoruz. Zaten bu kriz etrafında dönen DC dizileri arasında izlediğim iki dizi var. O da Arrow ve Flash. Legend of Tomorrow’u da izliyorum fakat o biraz daha kopuk ilerliyor desek yeridir.

Arrow’da şimdilik işler sezona uygun gitse de , Flash için işlerin nasıl gideceğini kestirmekte zorlanıyorum. Aslına bakarsanız Bloodwork, Flash evreni için değerli bir kötü adam. Geçen sezonda aynı yorumu yapmıştım aslında. Flash’ın düşmanları her sezon bir önceki sezonun üstüne çıkacak düşmanlara sahip oluyor. İlk bakışta, Ramsey bana bu elektriği vermedi. İlk yedi bölümün çok yüksek geçmesi gerekirken, enerjisini önceki sezonlara göre daha düşük buldum.

Bunun muhtemel sebeplerinden bir tanesi, krizin yer aldığı sezona rast gelmesinden kaynaklı. Sonuçta geçen sezondan beri beklediğimiz bir kriz var, söz konusu evrenlerin yok olması, Flash’ın ölecek olması… Bu da Bloodwork’ü bir tık geride bırakıyor ister istemez.

İkinci sebebi ise karakterin iç dünyasını anlayamamamız. Biz şu an yedi bölümdür düşmanımız olan Bloodwork’ü tanımıyoruz. Annesinin öldüğünü, annesi ile aynı hastalığa sahip olduğunu, onun gibi vazgeçmek istemeyip pes etmeyerek kendini Bloodwork’e dönüştürdüğünü biliyoruz. Karakterin alt yapısı bize yeteri kadar anlatılmadı. Duygusal olarak, iyi ya da kötü bir etkileşim kuramadık.

Aslında Monitor’un arka planında kalmayabilirdi Bloodwork. Daha iyi bir hikayeyle anlatılabilirdi. Sadece bu da değil. Herkes, yana yakıla krize 36 saat kaldığını söylüyor fakat henüz bir şey planladıklarını göremedik. Yok Elongate Man’di yok Cisco’nun eski kız arkadaşının ölümüydü, yok şöyleydi böyleydi derken yedi bölümü geçtik fakat hala bir şey yaptıkları yok. Iris ‘Krize hazırız’ derken tam olarak neyi kast etti, çok merak ettim!

Flash onsuz olacak bir dünyaya arkadaşlarını hazırlamak istiyor. Kendini kurtarmak için bir şeyler yapsan ya? Hayır, hiçbir hazırlık göremedik, üstüne bir de Bloodwork, Flash’ın içine girdi. Gelin görün ki Frost da bunu farkına varamadı. Bir şey söyleyeceğim arkadaşlar, Frost tıp alanında akademi kazandı da biz mi bilmiyoruz. Kız nereden bilsin. Okul okumadı ki! Eğer Caitlin’in ile bildikleri ortaksa, ne diye bu kız resim çizmeye vs. uğraştı. Onu da yapabilirdi. Aynı bedendeler diye aynı şeylerde iyi olmak zorunda değiller ki. Hayır eğer Caitlin zihninin içinde ona söylüyorsa o zaman tıbbi konularda Caitlin gelsin kararı neden çıktı? Hayır söylemiyorsa bu zamana kadar yaptıklarını nereden bilip yaptı. İlk yardım da değil yani, süper kahraman iyileştirmek mesele!

Bölüm daha çok Barry’nin korkularıyla yüzleşmesi üzerineydi. Meğer çocuk dışarıya belli etmiyormuş. Ben de diyordum, bunlar karısıyla hiç ağlaşmadı diye… Bir dışa duygu vurum sahnesi beklemiştim açıkçası. Fakat onun yerine (ne kadar da her şeyi içine atan bir çift) Barry’nin kendisiyle olan iç hesaplaşmasını izledik. Bloodwork sayesinde.

Öyle derin bir hesaplaşmaydı ki. Annesi olmadığını bilse de, görüntüsü ve özellikle konuşma tarzı annesi gibi olan birini gözünü kırpmadan öldürdü. Tıpkı Revese Flash’ın yaptığı gibi… Negatif Sürat Kuvvetine girsen daha iyiydi be Flash.

Bölüm başlığında Part 1 yazısını görünce, Barry’nin kendini Bloodwork’e teslim edeceğini anlamıştım. İkinci partta muhtemelen arkadaşlarının ve ailesinin sevgisi(!) sayesinde kurtarılır.

Aklımızda hemen şu soru beliriyor. Flash, eğer kendini kurtarmaya çalışırken, Bloodwork’ü öldürürse, krizden sonra çekilecek bölüme yeni bir kötü adam gelir mi? Bu kendini nasıl kurtaracağına bağlı. Bir Harry Potter Voldemort vakası da olabilir tabi. Evet, bilin bakalım, neyimiz eksik?

Şöyle bir okuyunca ne kadar da olumsuz yorum yazdın demiş olabilirsiniz. Haklısınız. Bölümler heyecanlı ama işte bazen mantık hataları ve beklenilen gibi gitmeyen akışlar rahatız edebiliyor. Yoksa bir bakmışsınız part 2 için efsane bölümdü yazmışım. Kim bilir?

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Kamilla, Allegra ve Iris güzel bir takım oldu. Onlarında maceralarını izleriz artık. Tıpkı Nash Wells’in Monitor’ün peşinden koşma macerası gibi. Kaz kaz bitiremedi zavallım.

Neyse artık, bir sonraki bölümde krize hala 36 saat kalmışken, Team Flash’ın uğraşacağı çok iş var. İzleyip göreceğiz bakalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!