tds_thumb_td_300x0
The Crowned Clown Nasıl Bir Dizi?

The Crowned Clown, iki hafta önce başlamış güncel bir dizi ve bu hafta 4.bölüm yayımlandı. Bildiğim kadarıyla hikâye tamamen kurgu. Joseon Hanedanlığı döneminde geçiyor. Lee Hun, babası öldüğünde onun yerine tahta geçiyor. Ancak pek de babasının istediği gibi bir kral olmuyor. Klasik bir tarihi dizi-film konusu olarak, onu tahttan indirmek isteyen düşmanları da var.

Ha Seon

Kral Lee Hun, kendisini tahttan indirmek isteyenlerin ona karşı suikast düenleyeceğini düşünüp, Kraliyet Sekreterinden bir çözüm yolu bulmasını istiyor. Sekreter Lee bir çözüm yolu ararken, krala tıpatıp benzeyen bir soytarıyla karşılaşıyor.

Konu biraz daha şekillendi değil mi? Soytarı gizlice saraya getiriliyor ve kralın karşısına çıkarılıyor. Kral da soytarı da kendine tıpatıp benzeyen bir başka insanın varlığı karşısında şaşırıyor. Bunu yanında, kral bu benzerlikten oldukça memnun, çünkü soytarıyı kendi yerine geçirmeye karar veriyor.

Kral Lee Hun – Ha Seon

Bu zamana kadar soytarı olarak yaşamış olan Ha Seon, krallığın başına geçiyor. Kız kardeşi ve birlikte çalıştıkları yakınları dışında kimsesi yokken koca bir karmaşanın içine düşüyor. Başlarda, soğuk ve sert bir kralın yerine geçmek biraz zorluyor onu. Ama sonra alışıyor, öğreniyor, ve büyüyor. Bir de aşık oluyor (Tam şapşal böyle de 🤭😻).

Ha Seon – Kraliçe So Woon

Şimdii yazarın kısmına geldik 🙃 İzleyebileceğim film ararken dizinin ilk bölümüne denk geldim ve indirdim. Güncel dizi izlemeye de alışmışken bir bakayım dedim ve böylece başlamış oldum. Konusunu ilk okuduğumda komedi dizisi olacak sanmıştım ama izlemeye başladıktan sonra (dün gece 3.bölümü izledim) anladım ki acılarla dolu bir hikâye anlatılacak. Umarım bütün acılar bir gün biter ve mutlu sonu görürüz. En azından bazı güzel kalpliler mutlu olabilir diye umut ediyorum.

İyi seyirler…💚

twitter: sunnyryefields_

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!