The Big Bang Theory 12×5: İlişkiler

Howard & Bernadette in, Sheldon & Amy out… Raj mı o çok başka bir dünyada! Ama şu anda konumuz bu değil…

The Big Bang Theory’nin 12. sezon 5. bölümünde ilişkiler alt üst oluyor. Beklenmedik gelişmeler -Sheldon’ın repliklerine özellikle dikkat etmenizi öneririm- beni şaşırttı doğrusu. Ne gibi diye sorarsanız en başta Howard ve Bernadette’e değinmek istiyorum.

Fırsat avcımız Howard’ın aklı biraz karışık. Raj ile aralarının açılması ve eskisi gibi olamayacakları düşüncesi adeta tüm hayatını etkiliyor. Tüm hayatı derken cinsel hayatı da buna dahil evet, şaka yapmıyorum. 12 sezondur Bernadette’nin peşinden ayrılmayan Howard’ı ilk kez ”bu gece olmaz, başım ağrıyor’‘ modunda görüyoruz. Gözler yaşlı…

Sheldon ve Amy cephesinde de terslikler görülüyor. Balayı modundan çoktan çıkan çiftimiz iş aşkıyla tutuşmuş durumda. Ama bu iş aşkı beklenilenin aksine Sheldon’u değil Amy’yi sarmış durumda.

Amy’nin işlerine burnunu sokan, saygı duymayan bir Sheldon’la karşı karşıyayız bu bölüm. Üstelik Amy’nin ne kadar incindiğinin farkında bile değil. Eve tabi konu Sheldon olunca kalp kırmalarını pek de yadırgamıyoruz. Ama yine de Sheldon’ın Amy ile birlikte bambaşka bir insana dönüşmeye başladığını da düşünürsek bu durumu bir an önce düzeltmesi gerektiğini söylemek yanlış olmaz. Ama nasıl?

İşte tam da burada devreye eski bir dost giriyor: Profesör Proton. Kendisini en son ne zaman gördük ben hatırlamıyorum bile. Bilmeyenler için de anlatayım. Proton, yani Arthur, Sheldon’ın bilinçaltını temsil ediyor. Ara ara rüyalarına girip Sheldon’a yol gösteriyor, Sheldon’ın göremediği ayrıntıları yakalıyor.

The Big Bang Theory’nin 12. sezon 5. bölümünde de Arthur yine bu amaç doğrultusunda karşımıza çıkıyor. Amy ile yaşadığı problemler karşısında ne yapacağını bir türlü bulamayan Sheldon, çareyi Arthur’a danışmakta buluyor. Çok da iyi yapıyor çünkü evliliğin yolunda gitmesi için yapması gereken 2 önemli sırrı öğreniyor. İkincisini boşverin, gerçekten boşverin. Birincisi ise altın değerinde: yatağa sinirli bir şekilde girmemek…

Normal şartlar altında Sheldon Cooper bunu duysa eminim ki bin bir türlü kılıf uydururdu, hatta aksini kanıtlayacak bilimsel çalışmalar yapardı. Ama en sevdiği hayaletten aldığı bu tavsiyeye tabii ki de hiç düşünmeden uyacaktı. Uydu da. Amy ve Sheldon şüphesiz gelmiş geçmiş en ideal çift ödülünü kazanma yolunda hızlı adımlarla ilerliyorlar!

Bölüm sonunda ise bizi güzel bir ayrıntı bekliyor. Son bölümlerde araları limoni olan Raj ve Howard ikilisinin duygusal konuşmalarını özlemiştik değil mi? Ne yalan söyleyeyim bu sahneyi seyirciler arasında çaktırmadan ağlayan Leonard gibi izledim… Raj ve Howard ikilisinin sonunda eskisi gibi olduğunu görmek çok güzeldi. Ya da şey, eskisinden daha da ileri bi şekilde görmek mi desem? Neyse bunu Bernadette düşünsün, biz değil!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!