The Big Bang Theory 12. Sezon 8. Bölüm: İlk Adım

Büyük buluşma! Şey pardon tanışma!

Raj’ın ilk bölümden beri ailesinden bile daha çok heyecanla beklediğimiz ciddi ilişkisi sonunda daha da ciddileşiyor. Evet, ben de şaşırdım ama Raj evleniyor! Hem de sevgililer gününde. Sevgili Leonard, Howard ve Sheldon birbirinden güzel sevgililer günü sürprizleri planlamıştır eminim ama yapacak bir şey yok artık iptal edecekler… 🙂

Ama bir sorun var. Bu oturma yerleri bile sözleşme ile belirlenmiş arkadaş grubunun arasında yeni katılan bir üyeyi nereye oturtacaklar? Evet tek dertleri bu. En azından Raj’ın. Haklı olarak. Aslında Howard’ın bu konu ile ilgili bir çözümü var. Ama Raj bunu kabul etmiyor. (Eminim hepiniz Howard’ın fikrini tahmin edebildiniz)

Sheldon’ın ise ayrı bir sınavı var. Aile ile ilişki… Yok yok kendi ailesi değil, Amy’nin ailesiyle. Kendi ailesi ile olan ilişkisini hatırlayınca Amy’nin ailesiyle nasıl bir durumda olurlar bilemiyorum. Şöyle de olabilir:

”Kayınpederle nasıl konuşulur? Size baba mı demeliyim? Çünkü bunu istemiyorum. Belki de size bir sebze ismi koymalıyım…”

Kayınpederiyle nasıl konuşacağını bilmeyen Sheldon sanırım kayınpederiyle nasıl takılacağını da bilmiyordu. Çünkü onu önce tren müzesine daha sonra ise çizgi roman dükkanına götürmekle yetindi. İyi vakit geçirdiler mi derseniz Sheldon açısından cevabı biliyorsunuz. Ama kayınpederi (Sheldon’ın deyimiyle Turp) pek aynı fikirde değildi.

Raj’ın derdi ise kendine kadar, her zamanki gibi. Bu zamana kadar kadınlarla ilişkilerinde hep nasıl devam edeceği konusunda tedirgin dönemler yaşayan Raj şimdi de evliliği konusunda oldukça tedirgin. Ya kötü giderse? Çünkü gider, gidebilir… Aslında konu tam olarak evlilik değil. Evet evlilikten de çekinmiyor değil ama asıl mesele ilk gece. Küçük Raj’ımız büyüyor! Ve korkuları var 🙁 Eğer Leonard ve Howard’dan akıl almasa belki korkuları azalabilirdi, ama öyle olmadı.

Çok uzun zaman sonra Raj’ı bu şekilde gördük. Bir The Big Bang Theory fanatiği Raj’ın bu halini 5 kilometre öteden tanır. Evet doğru tahmin! Raj yıllar sonra tekrar bir kadın ile karşı karşıya geldiğinde konuşamadı. Açıkcası Raj’ı böyle heyecanlandıran biri olması benim hoşuma gitti. Gerçi ”biri” değil de ”bir şey” mi demeliyim? O kısım tartışılır…

Neyse ki küçük bir alkol müdahalesi ile bu konu da tatlıya bağlandı. Ama hala Raj ve Amu ilk gece travmasını aşamadılar. Olsun önemli olan da zaten Raj’ın Amu ile rahatça konuşabilecek seviyeye gelmesiydi. Bu ikili bence çok güzel oldu!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!