The Big Bang Theory 12. Sezon 14. Bölüm: İspiyoncu

The Big Bang Theory’nin final sezonu olan 12. sezon 14. bölümünü yorumladık!

Bölümümüzün iki ana konusu var:
1. Howard ve Bernadette’in komuşsu ve Sheldon’ın ispiyonculuğu
2. Loser Leonard

Howard ve Bernadette’in jakuzili (jakuziyi özellikle vurguluyorum çünkü tamamen özel hayata ihlal söz konusu) verandasına karşı komşularının balkonundan gelen ışık yüzünden tüm özel hayatları seyre açılıyor. Tüm diyorum çünkü çok da özel bir şey paylaştıklarını görmüyoruz. :/

Evrak işleri ile ilgilenme konusunda adeta bir usta olan Sheldon ise duruma el atmak istiyor. Her şey yolunda da gidiyor ta kii Sheldon’ın Bernadette ve Howard’ın verandasının yasal izni olmadığını öğrenene kadar. Sheldon şimdi kimi ispiynlayacak? En yakın arkadaşlarını mı kaybedecek yoksa komşunun balkonunu mu yıkacak?

Arkadaşlarını satmadı…

Canım Sheldon… Kurallarla anlam kazandırdığı hayatında sırf arkadaşları zor duruma düşmesin diye kuralları görmezden geldi. Sheldon’ın ilk sezonlardaki bencil ve kaprisli hallerini düşününce bu onun için gerçekten de büyük bir ilerleme.

Gelelim ”Loser Leonard” konusuna:

Böyle diyince de üzülmüyor değilim ama Leonard hep mi losersın hep mi kaybeden tarafsın? Sebebi de tamamen naifliği, pamuk kalbi! Bert’in metaor taşını bölmek istemesi Raj ve Leonard arasında ufak bir krize yol açıyor. Bert Raj’dan fikir almak için yardım isteyince Leonard önce biraz buna alınıyor ama asıl mesele bu değil.

Leonard kendi lazeri ile taşı kesmeleri konusunda ısrarlı, aslında amaç kendinin de o projeye dahil olması. Yani tam da oyuna girmek isteyen küçük bir çocuk. Yerim yahu ben bu Leonard’a çok üzülüyorum. :/

Ama sonunda her zamanki gibi dürüstlüğü sayesinde kazanan da yine Leonard oluyor. Seviyoruz seni canımız loserımız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!