The Big Bang Theory 12.Sezon 1.Bölüm: Balayı

The Big Bang Theory dizisinin final sezonu olan 12. sezonu başladı. İlk bölümde neler oldu?

Öncelikle nerede kalmıştık kısaca değinelim. 11. sezon genel itibariyle Amy ve Sheldon odaklı geçmişti. İkilinin düğün hazırlıkları ve süreçte yaşananları hatırlayınca neden öyle geçmesin ki? 11. sezonun final sahnesinde ise nihayet çiftimiz evliliğe ilk adımını attı. Üstelik Mark Hamill’in kıydığı bir nikah ile. Seyirciye güzel bir veda eden The Big Bang Theory, sonunda kaldığı yerden devam ediyor.

12. sezonda seyircinin en merak ettiği durum muhtemelen Amy ve Sheldon’ın nasıl bir evlilik yaşamı olduğu. Özellikle de Sheldon’ın nasıl bir koca olduğu… Hemen göstereyim, tam olarak böyle bir koca:

Tabii her şey bu kadar güzel olamazdı. Bir sıkıntı çıkmalıydı, çünkü işin içinde Sheldon var…

Sheldon her şey gibi evliliği konusunda da oldukça planlı hareket eden bir koca oldu. Diziyi izlemeyenler burada ”e ne var bunda?’ diyecekler eminim. Ama izleyenler biliyor ki Sheldon’ın programlı yaşamadı oldukça fazla programlı. Bu da daha ilk günlerden Amy’yi rahatsız etmeye başladı bile. Çünkü bu sefer abarttı…

Neyse ki sonradan Amy’nin gönlünü alışı çok tatlıydı. Çünkü Sheldon her zaman içindeki saf çocuk sayesinde yaptığı her şeyden sıyrılmayı başarabiliyor. Ondan nasıl bir kötü niyet bekleyebiliriz ki?

Bu arada Leonard ve Penny cephesini merak edenler için bir ufak değineyim. Bu ikilinin hala tam olarak ilişkilerini oturtabildiklerini düşünmüyorum. Evet son sezona gelmemize rağmen durum böyle. Bu bölümde de zaten ufak bir kriz yaşıyorlar. Tek olumlu taraf ise her şeyi hemen atlatabilmeleri. Sanırım bu da ikisinin içinde bulunan aşktan dolayı.

Birçok bölümde olduğu gibi bu bölümde de bir bilim adamı dizimize konuk oluyor: Neil deGrasse Tyson 🙂

Raj ile birlikte girdiği polemikte Raj’ı nasıl hizaya getirdiğini izlemek istiyorsanız bu ölümü kaçırmayın derim…