The Bear 1. Sezon Yorumu: Leziz Bir Drama

Christopher Storer tarafından yaratılan Amerikan komedi-drama televizyon dizisi The Bear, bir FX – Hulu yapımı olup, Disney+ Türkiye üzerinden de izlenebiliyor. Shameless’ta Lip Gallagher olarak gönüllere taht kuran Jeremy Allen White‘ın başrolünde olduğu dizi lezizliğini biraz da bu oyunculuk şöleninden alıyor!

Jeremy Allen White, dünyanın en yetenekli genç şeflerinden biri olan Carmy karakterine hayat veriyor. Avrupa’nın en iyi restoranlarında çalışmış olan bu genç ve başarılı şef, intihar eden ağabeyinin vasiyeti üzerine Amerika’da, tehlikeli bir mahalledeki küçük aile restoranının başına geçiyor.

Çocukken çok yakın arkadaş olsalar da büyüdüklerinde ağabeyi, Carmy’i restorana sokmamaya başlamış. Bunun üzerine kendini dünya çapında ispatlayan Carmy, ağabeyinin restoranı ona bırakmakla ne yapmaya çalıştığını çözmeye çalışırken bir yandan da onu artık kaybetmiş olduğu gerçeği ile yüzleşiyor.

Restoran, maddi sıkıntılar nedeniyle kapanmanın eşiğinde, içeride çalışanların yetenekleri körelmiş ve restoranın hiçbir vizyonu yok. Yani her şey Carmy’nin alıştığının tam tersi! Bu restorana, Carmy’e hayran ve yetenek vaat eden genç bir kızın stajyer olarak başlaması ile birlikte, restorandaki dengeler de değişiyor. Tabii, Carmy’nin ağabeyinin hem en yakın arkadaşı hem de ortağı olan Richard’ın, Carmy’e olan düşmanlığı da restorandaki dengeleri zorluyor.

Özellikle bir yedinci bölüm vardı ki; tamamı tek mekanda geçiyor ve kendinizi o restoranın yükünü Carmy ve oradaki herkesle birlikte omuzlarınızda taşıyor gibi hissediyorsunuz. Çılgınlık dozu nasıl buralara geldi hayret ve hayranlıkla izletiyor kendini dizi.

Özetle; The Bear, tüm bu dengelerin çok iyi kurulduğu yetenekli bir şefin elinden çıkmış leziz bir karakter ve aile draması diyebiliriz. Üstelik şimdiden ikinci sezon onayını da kapan dizi, Jeremy Allen White özlemimizi giderecek ve adından daha çok söz ettirecek türden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!