That ’90s Show 1. Sezon Yorumu | Beklentileri Karşıladı mı?

How I Met your Mother’ın, How I Met your Father olarak dönmesinin ardından şimdi sıra That ’70s Show’da…

Yayın hayatına 1998 yılında başlayan ve toplamda 200 bölüm süren That ’70s Show dizisinin spin off’u That ’90s Show, Netflix’te yayına girdi. Zamanının ses getiren sitcomlarından biri olsa da Türkiye’de bir tık underrated kalan bu gençlik sitcomunun yine de ülkemizde de azımsanamayacak bir kitlesinin olduğunu söylemek mümkün.

Özellikle de büyük bir kesimin Steven Hyde hayranı olup, Jackie&Hyde shiplediği aşikardı. Eğer diziden sonra gündemi pek takip etmediyseniz bilgilendirelim, Dany Masterson birçok taciz davası ile yargılandığı için dizinin kadrosuna dahil edilmedi. Bu nedenle, orijinal dizinin en sevilen karakterlerinden biri olan Hyde’dan mahrum kalıyoruz.

Ancak, kadronun geri kalanı da bizi tatmin etmeye yetmiş görünüyor. Özellikle de yıllardır çizgisini bozmahyan Ashton Kutcher ve Mila Kunis çiftinin, diziye birlikte dönüşü büyük ses getirdi. Michael, dizide Jackie’nin Hyde’dan ön ceki ilk partneriydi. Final sezonunda Hyde ile de Michael ile de olmayıp Fez ile büyük şaşırtmaca yapan Jackie, 90’lı yıllarda karşımıza ilk aşkı Michael Kelso ile evli çıkıyor yani.

That ’90s Show Konusu

Dizi, 4 Temmuz için Eric, Donna ve kızları Leia’nın Forman’ların evine dönmesini konu alıyor. O gün içinde komşularının kızı, onun ağabeyi ve arkadaş grupları ile tanışan Leila, kendi şehrinde hiç yaşamadığı kadar eğlenceli bir gün geçirince yazı, bu tuhaf yeni arkadaş grubu ile geçirmek için Red ve Kitty’nin yanında kalıyor.

Forman’ların meşhur bodrumu, 1995 yılında bir kez daha ergenlere ev sahipliği yapmaya başlıyor.

Red ise bu duruma ve ergenlere karşı yine bildiğimiz gibi: ”Onları besleme Kitty, ilk seferinde de böyle başlamıştı…” 😀

That ’90s Show Dizisi Beklentileri Karşıladı mı?

Yeni nesile kimse pek de ısınamamışa benziyor. Yeni çocukları, eski kadroya benzetmeye çok çalışmışlar. Özellikle Donna ve Eric’in kızı, o ikisine, Jackie ve Kelso’nun oğlu ise gerçekten de ikiliye özellikle de Kelso’ya çok benziyor. Nate ve Nikki ikilisi, bir zamanların Jackie&Kelso ikilisi olmuş. Ozzie’nin ukalalığı, Hyde’ın çoook zayıf bir kopyası gibi… Yani hem herkesi benzetmek istemişler hem de o kadar olmamış ki… Basit birer kopya gibi kalmış çocuklar.

Öte yandan, ada kadronun neredeyse eksiksiz yer alması ve bölümlerin sık sık içinde yer almaları çok başarılı olmuş. Ana kadro için izlemeye kesinlikle değiyor. Zaten bölümler 25 dk civarında ve toplamda 10 bölümden oluştuğu için neredeyse bir film gibi düşünüp bitirmek bile mümkün. Anlamadan, diziyi neredeyse bitiriyorsunuz. Bu anlamda çocukların sahneleri ile de eski kadro gibi yoğun bir bağ kurma zorunluluğu kalmıyor. Keyif alarak izleyebiliyorsunuz diziyi.

Özetle, 70’ler kadrosuyla herkesi duygulandırmayı ve neşelendirmeyi başaran dizi fena bir açılış yapmadı diyebiliriz. That ’70s Show’un o korkunç finalini görmezden gelip, ana kadronun 90’lardaki gerçek finalini göstermesi de apayrı verimli oldu. 🙂

Herkese şimdiden iyi seyirler WISCONSIN’liler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!