tds_thumb_td_300x0
Tek Yürek 4. Bölümde Neler Yaşandı?

Heyecanın, dostluğun ve aile sıcaklığının harmanlanarak bir araya geldiği enfes bir bölüm daha izledik.

Reytinglerini ve hayran kitlesini her geçen gün arttırarak yoluna devam eden Tek Yürek dizisinin 4. bölümünde neler yaşandı, göz atalım.

“Takım kurulduktan sonra neler yaşanacak?” diye düşünürken bu bölümde yavaş yavaş takımdaki herkesin hayat hikayesine girmeye başladık. İlk olarak Akif’in yaşadığı acıları ve hikayesini öğrendik. Kan davası yüzünden bebekken babası 10 yaşlarındayken de abisi öldürülmüş. Annesi Akif’te kan davasına kurban gitmesin diye İstanbul’a Hamdi adında bir adamın yanına göndermiş o günden sonra bir daha birbirlerini hiç görmemişlerdir. Bundan sonra kimsesiz kalan Akif tam her şey bittiği dediği anda kocaman bir mahalle evi olmuş oradaki insanlarda ailesi olmuştur. Ne olursa olsun her daim birbirlerine destek olan 6 gencin dostluğu bize bazı güzel şeylerin hala var olduğunu hatırlatıyor. Mahalleye geldiği ilk anda İlknur ile ters düşen Halit hoca bu bölümde oturup konuşarak aradaki soğuk rüzgarlara da son vermiş oldular. Bu sırada Akif’in kan davalıları da Hamdi sayesinde onu bulmuştur. Tamirhaneye gelip Akif’i vurmak üzerelerken Halit gelerek buna engel olur. Arkadaşlarının başı belaya girmesin diye onlara bir şey anlatmayan Akif Halit’e bütün hikayeyi anlatır. Halit bu duruma bir çözüm ararken yıldızının bir türlü barışmadığı Sait ile birlikte hareket eder. Tayfa da boş durur mu? Akif’i bu kan davası olayından kurtarmak için muazzam bir plan yapmaya karar verirler. Planın gerçekleşmesinde ise Umut’un bulmuş olduğu ve hayata geçirdiği fikrin etkisi çok büyük. Planı işleme koyan takım bir şekilde kan davalıları Akif’in olduğu yere çekmeyi başarır. Bu anlarda Kaan Altay Köprülü’nün göstermiş olduğu oyunculuk ise o kadar güzeldi ki, tiyatrocu olmanın farkını ortaya koydu resmen. Adamlar Akif’i vururlar ve öldüğünü düşünerek giderler. Planları başarı ile sonuçlanan takım rahat bir nefes alır. Bu bölümde Sait’e ısındım gerçekten çocuklara yardımcı olması, onları koruması Akif için Hamdi’yi kovması tamirhaneyi alması ve Akif’e hediye etmesi kalbime dokunan sahnelerden biriydi.

Bölümde sinir olduğum sahnelerden birisi ise Yusuf’un ablasının kira için  verdiği parayı yalanlar üzerine kurduğu ilişkisi için harcaması oldu. İlknur ne güzel söyledi, yalanlar üzerine kurulan ilişki gerçek değildir diye.Bir diğer şaşırdığım konuysa Yiğit’in Deniz’e seni seviyorum demesiydi. Eminim ki izleyenlerde benim kadar şaşırdı aniden gelen bu itirafa, bakalım sarı şekerimiz Deniz’in cevabı ne olacak? 

Heyecanın dorukta olduğu, kardeşliğin altın kural olduğu Tek Yürek dizisi her Perşembe saat 20.00’de TRT1’de!

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!