tds_thumb_td_300x0
Tek Yürek 1. Bölümde Neler Oldu?

Büyük bir merakla beklenen Trt1’in yeni bombası Tek Yürek dün akşam yayın hayatına merhaba dedi. Dizinin galası İstanbul’da yapıldı. Galaya Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı. Bakan Kasapoğlu ”Gençlerimizi önceleyen, onlara dokunan her işe biz de varız.” diye konuştu.

Dün  akşam yayınlanan bölümde neler olmuş gelin bakalım.

Ailesi ile yeni bir başlangıç yapan Halit eski mahallesine dönerek çocukları ile babasından kalma eve yerleşti. Mahallenin gençleri ise hem hayata tutunma hem de tehlikeli işler peşindedir. Bu sırada Halit semtinin belediye başkanıyla karşılaşır ve buz pistinden haberdar olur. Başkan vizyon sahibi, spora düşkün bir kişidir. Yıllar önce buz pistini kurmuş, insanları buz hokeyi oynamaya teşvik etmek istemiştir fakat başarılı olamamıştır. Halit’in gelmesiyle işler tamamen değişir ve yeni bir umut oluşur. Başkan ile anlaşan Halit hemen işe koyularak mahallenin gençleri ile bir takım kurmak ister. Bu sırada mahallenin gençleri Yiğit, Yusuf, Oğuzhan, Mazlum, Akif ve Umut mekanlarını bastıkları kişilerle kavga eder. Bu sayede eline büyük bir koz geçen Halit bunu kullanarak gençleri ikna eder ve takım kurulur. Bu durum mahallenin kötü adamı Sait’in hoşuna gitmez. Sert görüntülerinin altında çok acı hikayeleri olan gençler zamanla Halit ile sıkı bağ kuracaktır.

Mahalleye geldiği ilk andan Yusuf’un ablası İlknur ile karşı karşıya gelen Halit, ileriki bölümlerde onların da bir hikayesinin olacağının mesajını verdi.

Öte yandan mahalleye yeni gelen Deniz ve Yiğit arasında da ilk kıvılcımlar oluşmaya başlamıştır.

Dizinin final sahnesi ise baya heyecanlıydı. Sait Osman’ı kötü işleri işleri için kullanır ve Osman kötü adamlar tarafından yakalanır. Onları Halit görür. Acaba Halit Osman’ı kurtarabilecek mi? Yiğit’in Sait’e tepkisi nolacak ? Mahallede işler karışacak mı? Tüm bu soruların cevabını yeni bölümde alacağız.

Diziyi değerlendirecek olursam; Sahneler arası geçiş, oyuncular arası diyaloglar ve konusu çok iyi her kesimden her yaştan insanın izleyebileceği kalitede bir dizi olmuş, emeklere sağlık. Diziden Koçum Benim, Adı Efsane, Elde Var Hayat tadı aldım ve çok beğendim. Tayanç Ayaydın, Vildan Atasever ve Alpay Kemal Atalan gibi usta isimlerin yanı sıra Hilmicem  İntepe, Eslem Akar, Anıl Tetik gibi birçok genç isim yer alıyor. Ve bizi tam bir gençlik dizisi bekliyor.

Akıllara takılan sorulara cevap bulmak için ve Bir başarı öyküsüne şahit olmak için her Perşembe saat TRT1’de buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!