‘Taş Devri’ Geri Dönüyor!

Dino gibi bir sevimlilik abidesini bizlere veren ve mutluluk borçlu olduğumuz, bir dönemin efsanesi, genç-yetişkin animasyon dizilerinin ilk ve en başarılı örneklerinden Taş Devri (The Flintstones) Warner Bros. tarafından Simpsonlar (The Simpsons) tarzı yetişkin animasyon dizisi olarak ekranlara geri getiriliyor.

Jetgiller, Scooby-Doo, Şirinler gibi kült çizgi dizilerin yapımcılığını yaparak bir dönemin en başarılı animasyon şirketlerinden kabul edilen Hanna-Barbera’nın en gözde işi Taş Devri, 1960-1966 yıllarında ekranlarda 166 bölüm olarak yer aldı. Vilma-Fred Çakmaktaş çifti ve onların aile dostu Beti-Barni Moloztaş çiftinin taş devrindeki hayatlarını konu alan dizi sonraları yeniden çekimleri ve filmleriyle günümüze kadar güncelliğini korudu. Şimdi ise hayranlarını heyecanlandıracak bir projeyle yeniden dönüyor.

Çocuklara servis edilse de zaten içerik olarak tam da bu türe uygun olan taş devri, yetişkin animasyonu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Dizinin yapımcılığını Elizabeth Banks üstlenirken projenin animasyon kısmı ise tabii ki Warner Bros. Animation’a emanet. Proje henüz taslak aşamasında olduğundan henüz detaylı bilgiler olmasa da dizinin WarerMedia’nın yeni dijital yayın platformu HBO Max’te yayınlanması olası. HBO Max’in 2020’nin ikinci çeyreğinde yayın hayatına başlaması bekleniyor. Bakalım Çakmaktaşları 2020 yılı içerisinde evlerimizde ağırlayabilecek miyiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!