tds_thumb_td_300x0
Suskunlar Nasıl Bir Diziydi?

2012 yılında ilk bölümü yayınlanan, başrollerinde Murat Yıldırım, Aslı Enver, Sarp Akkaya, Mehmet Özgür, Güven Murat Akpınar, gibi başarılı oyuncuların rol aldığı efsane dram dizisi Suskunlar… Dört küçük çocuğun bir kaza sonucu hapse girmesi ve orada yaşadıkları dayanılmaz acıları ele alan dizi o yıllarda fazlasıyla beğeni toplamıştı. Karakterleri de bizlere çok sevdirmişlerdi. Peki biz bu karakterleri neden sevdik? O zaman karakterleri tanıma zamanı!

1-Ecevit; nam-ı değer şerif! Çetemizin başı da diyebiliriz. Çeteyi koruyup kollar, Ahu’nun da çocukluk aşkı.

2-Ahu; Çetenin tek kızı, o da suça ortak olsa da Ecevit onu tüm bu yaşananlardan uzak tuttu ve hapse girmedi. Fakat orda yaşananları çok sonra öğrendi hem de çok acı bir şekilde…

3-Gelelim çetemizin en küçüğü Sarı Bilal’e Küçük dediğime bakmayın ilerleyen yıllarda tam bir sinir makinesi, Ahu’nun da şimdiler de sevgilisi.

4-“Benim adım ıska ben ıskalamam”.İbomuzun meşhur sözü. Çetenin en duygusalı ancak hapishanede ona yaşatılanların intikamını fazlasıyla aldı.

5- Takoz lakabıyla bilinen İrfan. Bana kalırsa Türk dizi tarihinin en kötü karakteri, çetenin hapishanede yaşadığı her şeyin sorumlusu.

Karakterlerimizi tanıdıysak beni en çok etkileyen ciğer söken sahneden dizi ile ilgili bi ipucu verip yazımızı burada sonlandırabilirim:

“Vurdular mı oğlum sana mahkumlar, gardianlar, Sait. Aç bıraktılar değil mi seni, aileni de göstermediler. Peki oğlum içerde dokundular mı sana? Tehtid ettiler değil mi seni, diyemedin sen de kimseye, korktun ama daha çok utandın değil mi, bi günah işlemiş gibi..Peki Sait’e dedin mi? Dedin değil mi ama o hiçbir şey yapmadı, sen dedin Sait abi nolur dedin ama o it gibi baktı değil mi çünkü o büyük mahkumlara dokunmaz değil mi!?”

Ben kendimi kaptırdım galiba!Son olarak eğer gerçek bir dram severseniz bu dizi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum iyi seyirler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!