Survivor Nasıl Başladı? Detaylı Yorum!

Ülkemizdeki en kolektif ekran alışkanlıklarından biri olan Survivor nihayet başladı. Nihayet dediğime bakmayın, görüp görebileceğiniz en uzak kişi olabilirim programa. Hiçbir zaman sevmedim, anlamlı bulmadım, hatta vakit geçirmek için olsa bile takip etmedim şimdiye kadar. Rast geldiğimde veya bir bakayım dediğim zamanlarda da oldukça sıkıcı gelmişti açıkçası. Ama gelin görün ki şartlar değişti.. Noldu derseniz, ilgimi çeken bir ismin bu sene yarışacağı açıklandı. Halil İbrahim Göker.

Uzun uzun anlatmaya gerek yok, özetle söyleyeceğim. Kendisini ilk fenomenlik zamanlarından beri severek takip ediyorum ve yarışma sürecini, Survivor’a tahammül edebilecek kadar merak ettiğime karar verdim. Umduğumu bulur muyum, yoksa daralır bırakır mıyım hiç bilmiyorum ama şimdilik ilk “Survivor izleyicisi” olma deneyimime hazırım diyebilirim. 😂

Düşüncelerini de asla içinde tutamayan biri olarak, hele böylesi dandik bulduğum içerikler hakkında (üzgünüm ama eminim hiç kimse aşırı kaliteli olduğunu düşünmüyodur) bunları derli toplu bir yazıya dönüştürmeye ve buna ihtiyaç duydukça da bu durumu tekrarlamaya karar verdim. Şimdi, öncelikle takımlardan başlayayım.

TAKIMLAR

Enerji olarak gönüllüler takımı bana çok daha iyi enerji verdi, daha sempatik ve daha dinamik de göründüler ayrıca. Daha “sevilesi” karakterler de orada toplandı bence, şimdilik. Bir de ben yalnızca Halil odaklı yaklaştığım için bu konuya, takım tutmam gibime geliyordu ama izlerken gördüm ki istemsizce bir destek oluyormuş içten içe. O yüzden cringe eşliğinde bi desteğim var ünlülere denebilir şimdilik. Henüz daha her şeyin başı olduğu için rahatım ama. Çünkü her şey değişebilir ve zaten takım tutmak zorunda da değilim zaten, belki bireyselci takılırım bilmiyorum görcez.

Ayrıca, ünlülerin mevcut durumu bana acı veriyor diyebilirim. Diğer sebepleri kendime saklayarak direkt oyunlar ve performanslar bazlı konuşayım. Bölüm boyunca gönüllüler ünlüleri ezdi geçti diyebilirim. Başa baş gittiği söylemlerine zerre katılmıyor ve ciddiye almıyorum tabiki. Zaten Survivor’da geçen cümleler kadar beni güldüren çok az şey vardır. Her neyse, dengelerde eşitliğin olduğu çok az an vardı bence. Geçelim.

Kızların erkeklere nazaran çok daha güçsüz gözükmesi beni şaşırttı. Özellikle bazı isimler parkurda KOŞMADI bile. Hiç mi hazırlanmadınız be kardeşim demek istiyorum. Cinsiyetçi söylemlerden daima kaçınmaya çalışırım ama sıra erkeklere geçince hız arttı ya, vallahi bi nefes aldık. Bana bi rahatlama geldi yani. Survivor hantallığın yeri değil, atik, çabalayan insanlar görmek istiyoruz.

Uzun lafın kısası takımlar hakkında söyleyeceğim şey şu, maviler şu an için hem daha başarılı hem de sempatik gözüküyorlar.

İSİM İSİM İNCELEME

Herkesi değil ama en öne çıkanları konuşmak istiyorum. Öne çıkan derken hem pozitif hem negatif anlamda olacak, bilginize. Niyetim saygısızlık yapmak değil, ne gördüysem onu yorumlayacağım. ✌

Berdan Mardini: Yani abi senin burada ne işin var demek istemezdim ama dedim, çok çok zayıf bence. Elenir yakında bence.

Alper Rende: Gayet iyi buldum, hızda da atışta da iyiydi. Sevdiğim, ya da daha doğru ifadeyle antipatik bulmadığım ve aşina olduğum bir isim de zaten. O yüzden uzunca görmek isterim, ki hemen riske girecek gibi de gözükmüyor.

Elanur: İnsanların bana çok önyargısı var onu kırmak istiyorum dedi ama şahsım adına daha çok artırdı diyebilirim üzgünüm. Sıfır kondisyonla tatile gelir gibi gelmiş gibi bi hali var. Karakterini bilmiyorum belki süper tatlı bi insandır ama Survivor’da yeri yok çok net.

Halil İbrahim Göker: Geride durarak beni şaşırttı. Zeki bi insan olduğu için kim bilir kafasında neler dönüyo diyorum. Elbet bi planları vardır çünkü. Bir şeyleri sonraya saklayıp temkinli gidiyodur kesin. Bazı hanımefendilerle göze çok batan yakın temasları oldu, orada ufaktan bi gerildim djlqjkdlwj. Herkes eline koluna bakışlarına sahip olsun lütfen.

Kürşat: Sürekli hoplayıp zıplayıp konuştuğu için rahatsız oldum, her lafa atlıyor gibiydi. Kim bu dedim, sonra ismini duyunca anımsadım. Taşlar yerine oturdu. Sebebini bilmediğim negatif izleri var hafızamda, bilinçaltımda ve gidip sosyal medyaya da bakmak istemiyorum daha objektif kalabilmek için. Performansı sağlam, iyi hazırlananlardan biri bence.

Aysu: Çok pozlarda olduğunu düşünüyorum. Bi kasılıyor rolleniyor garip hareketler sergiliyor dejllkdjkew. Performansı iyi, tavırlarını biraz salmasını öneririm.

Kardelen: Sadece hırslı olsa belki saygı duyacağım bir insandı ama kibir, diğerlerini küçük gördüğünü hissettirme olduğu an kişi bende bitiyo. Yiğidi öldür hakkını yeme’cilerden olduğum için performansı güzelse her zaman güzel demeye devam ederim, güzel de kız konudan bağımsız ama daha mütevazı olup sadece yaptığı şeye odaklanmalı. Ayrıca bırakın da sizi başkaları övsün, kendiniz değil..

Barış: Kocaman bi helal olsun diyorum. Survivor’da olmayı ne kadar istediği ve ciddiye aldığı çok belli. Büyük takdirimi kazandı, eminim herkes için de öyledir.

Cansu: Fena değil iyi gidiyor gayet, her winde Boncuk selamı devam etmez umarım.

Özgür: Kolay rakiple eşleşince çok parladı ama genelde de iyi durumda bence. İleriki günlerde daha net göreceğiz.

Murat ve Ümit’in performansları da iyiydi. Erkekler çoğunlukla iyi şu anda. Son olarak Buse, antipatik buluyorum, bazen rahatsız oluyorum hareketlerinden.

ELEME ADAYLARI VE KAPANIŞ

Survivor hakkında bu kadar konuştuğum için şok içindeyim. O yüzden kafamdakileri kırpıp kısaltıp hızlıca sondan bahsedip bitireceğim. Seçkin’in yazılacağı aşırı belliydi, şaşırtmadı. Ama onun Kürşat’ı yazarkenki açıklaması şaşırttı sdjhwhdk saçmaydı çünkü. Yine de bir şey demiyorum çok, adının geleceğini bildiği için çok gergindi muhtemelen, normal o yüzden.

Asıl bomba ise fragman oldu benim için. Daha bismillah birinci haftadan çıkan kaos?? Hiç beklemediğim bir seviyede bir de. Direkt yalancılar dedikodular entrikalar havada uçuştu. Noluyoruz abii ne bu, maşallah dediğimiz (maviler) iki gün yaşamadı ejkjdwlkjdk. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, ben biraz gidip tagleri gezeyim.