tds_thumb_td_300x0
Sürüklenmek İsteyenlere Yerli Mucize: “KAYIP”

Şu an o kadar dolup taşıyorum ki, nasıl lafa gireceğim neresinden anlatmaya başlayacağım inanın hiç bilmiyorum. Tek yapmak istediğim herkese “izleyin bunu!” diye haykırmak.

Abarttığımı düşünüyor olabilirsiniz ama yapmıyorum. Gerçekten uzun zamandır beni bu kadar içine çeken, böylesine hayran bırakan bir dizi olmamıştı. Zamanında izlesem nasıl hissederdim bilemiyorum ama şu an bu zevki tadabildiğim için mutluyum açıkçası.

Öncelikle, kadro yıkılıyor. Harika isimler doluşmuş ekibe, büyük şans. Karakterlere bakacak olursak; Mehmet’e ilk başta gayet nötrken daha 3. bölümün sonunda KEŞKE O GÖZLERİN BENİ SEYRETSE diyerek hayran hayran bakıyordum : ) Espri yaptığıma bakmayın, karakter son derece doğal, asla sırıtmıyor, gayet rahat akıp gidiyor ve seyir zevki son derece yüksek. Zekası, dikkati, konuşma tarzıyla da kendini sevdiriyor.

Özlem’e gelecek olursam, kişisel Aslı Enver zaafımdan mı kaynaklanıyor, styling sayesinde mi anlamıyorum ama Özlem öyle güzel öyle güzel ki.. anlatamam. O iç çarpışmaları yaşayan yaralı kadını da Aslı Enver başarıyla yansıtıyor bence. Hem mimikleri, hem sesi.

Leyla var, anne. Kocası da haliyle baba 🙂 Bir de Leyla’nın abisi var, evlerden ırak. Her karakterin hikayesi var, sırlarla dolu, vicdan muhasebeleriyle. İşin güzel yanı da o. Tek bir hikaye yok, karmaşık bir düğüm ortada. Yavaş yavaş çözülüyor şaşırta şaşırta.

Sıra geldi Falko’ya.. Ama ona söyleyecek çok şeyim yok, peşin hüküm vermek istemediğimden sessiz kalacağım. Yine de şunu söyleyebilirim, benim seveceğim ya da anlayacağım biri asla değil gibi. Bazı hassas olduğum noktalar var, aşıldığı an buz kesiliyorum ben, bitiyor her şey. O bakımdan.

Dizinin dinamiği hoş, herkese hitap eder mi bilemiyorum ama görmeye alışık olduğumuz türden zengin evleri ve şirket/ofis sahneleriyle dolu. Olay örgüsü çoğunlukla gerçekçi, fazla absürdlük görmedim.

Tüm bunların dışındaa, diziyi niye izleyin diyorum? Birincisi, bu dünyaya ship yapmak için gelenlerdenseniz zaten koşarak izleyin, hemen anlayacaksınız sizi kimler için çağırdığımı. İkincisi, dizi ciddi anlamda insanı geren, heyecanlandıran başarılı bir iş. Üçüncüsü, görsellik/müzik gibi detaylara önem veriyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

Diziyi henüz bitirmedim, ona rağmen böyle iddialı konuşuyorum. Elbette ilerledikçe söyleyecek daha çok şeyim olacaktır. Ve tabii ki fikirler değişiklik gösterebilir. Ama kalite konusunda fikrim sabit kalacak.

Sizler izlediniz mi ? Nasıl buldunuz, sever misiniz ? Doğru yolda mıyım sizce ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!