tds_thumb_td_300x0
Supernatural 14. Sezonda Neler İzliyoruz?

“Carry on my wayward son!”

Supernatural ile bir sezona daha başlıyoruz. Bu dizi herhalde hiçbir zaman bitmeyecek. E öyleyse biz de “carry on…” diyor ve bir sezon yorumumuza daha girişiyoruz! 🙂

Michael 4. ve 5. sezonlarda izlediğimiz hayaline sonunda bu sezon diziye dönerek kavuştu. Dean Winchester’ın bedenini ele geçirdi. Ama bu durum sandığımızdan kısa sürdü. Kabul edelim hiçbirimiz Dean’i yeniden görmeyi bu kadar çabuk beklemiyorduk. Michael’in planı Dean ile ilgili değil de başka bir şey çıkınca biraz ters köşeli bir başlangıç yaptık sezona. Bu sayede Dean Wincheste’ımıza kavuşmuş olduk. İyi oldu. Dean yine bildiğimiz gibi. Michael bedenindeyken çok acı çekmiş ama acılarından konuşmuyor. Sam ona açılmasını istese de Dean yanaşmıyor. Michael’in Dean’ın bedenindeyken yaptıklarından ötürü de herkes aksini söylese de o kendini suçluyor. Tüm bunlara reğmen de yine en çok Dean sahnelerinde eğleniyoruz. Yani evet Dean Winchester yine bildiğimiz gibi!

supernatural 14×04 dean winchester

Lucifer geçtiğimiz sezon finaline Michael tarafından öldürülmüştü. Bu sezon ise Lucifer öldüğünde onun ele geçirdiği insanın hala hayatta olduğunu gördük. Yani Lucifer’ı canlandıran oyuncu hala bizimle dizide. Sadece bu kez bir insan olarak izliyoruz. Ancak henüz ikinci bölümde karısı ve çocuğunun katilini öldürüp sırra kadem bastı kendisi. Katil öldürdüğü kişi mi yoksa kendisi mi oralar da biraz gizemli bir hikaye. Çünkü onda da bir Lucifer’lık var gibi görünüyordu. Belki bu yüzden seçildi belki de uzun yıllar Lucifer’a beden olmanın bir sonucu.

Michael’in planına geri dönersek, Dean’ın Michael onun bedenindeyken kolunda bir mızrak yarası açıldığını gördük. Bu da demek oluyor ki Michael’i yaralayabilen bir şey var! Mızrak şuan geçtiğimiz sezon rüya gezgini olarak tanıdığımız Kaia’nın paralel evrenden gelen versiyonunun elinde. Michael de bizimkiler de o mızrağın peşinde. Çünkü Michael’in dediğine göre bir savaş yaklaşıyor ve o mızrak Michael’i öldürebilecek tek şey.

Michael’in ters köşe olduğumuz planına geldi sıra! Michael vampirler, kurtadamlar aklınıza gelebilecek her türlü monsterı adeta “güncelliyor”. Hepsini süpergüçlü hale getiriyor. Daha önce gümüşle öldürdükleri vampirler ve kurtadamları arık aynı şekilde haklayamıyorlar mesela. Yeni savaş Michael’in bu süper güçlüler ordusuna karşı mı verilecek göreceğiz.

Sezon finalinde insan olan Jack ise biraz zor bir sezon geçiriyormuş gibi görünüyor. Nephilimken yarı melek ve hafif de korkulan çocuk, insanken sadece bir “çocuk” olarak kalmış gibi. Bobby tarafından eğitiliyor. Cass ona babalık ediyor. Ama Jack çocuk muamelesi görmekten pek de memnun değil. Jackte ters giden bir şeyler var gibi. 3. bölümde insan haliyle bir olayı çözüp kızın hayatını kurtarması ile avcı olabileceğini kanıtladı. Cass de onunla gurur duyduğunu söyledi ama sonrasında Jack’i kan kusarken izledik. Yarı insan yarı melek olduğu için melek olan tarafı gidince insan olduğunu görmüştük ama doğası gereği yarı melek olması gerektiği için bedeni içten içe çürüyor olabilir mi? Jack’e Nephilimliğini geri kazandırsalar hiç fena olmayacak gerçekten de.

14. sezona genel ve hızlı bir giriş yaptık, bundan sonra yeni bölüm yorum yorumlarıyla görüşmek üzere! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!