tds_thumb_td_300x0
Supernatural 14. Sezon 9. Bölüm Yorumu: Michael Kansas’ı ele geçiriyor

Supernatural bu hafta ara sezon finali olan 9. bölüm işe karşımızdaydı. Dizi 18 Ocak’ta yayınlanacak olan yeni bölümüne kadar tatile girdi. Peki 9. bölümde neler oldu, gelin birlikle bakalım.

Öncelikle bölümde eski tanıdık yüzlerden biri ile karşılaştık: Garth. Garth’ı hatırlarsınız, kurt adam olan. Garth başta Dean ve Sam’e ihanet mi etti derken kısa süre sonra Dean ve Sam’in ajanı olduğunu, Michael’in yanına bilerek girdiğini anlıyoruz. Bu sayede Dean ve Sam, savaşta kullanabilecekleri Mızrağı bulup ele geçiriyorlar. Mızrak daha önce de gördüğümüz gibi Michael’e zarar verebilen tek şey.

Ancak son sahnede büyük bir sürprizle karşılaşıyoruz. Dean tam da mızrak ile Michael’e saldıracakken, Michael, Dean’ı yeniden ele geçiriyor. Aslında Dean’ı hiç serbest bırakmadığını kendi deyimiyle “kapıyı aralık bıraktığını” öğreniyoruz. Michael, bir anda tekrar Dean’ın bedenine girdi ve mızrağı kırıp yok etti. En fenası da buydu. O mızrak olmadan ne yapacaklar şimdi? Benim en büyük tahminim Lucifer. Bizimkiler henüz dirilen Lucifer ile karşılaşmadılar. Onu da savaşa dahil edebilirler ve biz Lucifer ile Michael’in savaşını bu sefer sıcağı sıcağına izleyebiliriz. Bu esnada Michael, Jack’e güçlerini geri kazandırmaktan da bahsediyordu. Gerçekten de yeniden Nephilim olarak çıksın şu çocuk karşımıza da yakıştığı gibi ortalığı kasıp kavursun.

Tüm bunlar olurken Michael savaş planı olarak doğalarını değiştirdiği bütün kurt adam ve vampirleri Kansas’a yerleştirmiş durumda. Noel gecesi hepsini harekete geçirerek tüm Kansas’ı dönüştürmeyi planlıyor!

Supernatural’ın Nihilism adlı yeni bölümü 18 Ocak 2019’da ekrana gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!