tds_thumb_td_300x0
Supernatural 14. Sezon 18. Bölüm İncelemesi: “Goodbye Mary”

Sezonun en önemli bölümlerinden birini izledik diyebilirim. Dean, Sam, Cass ve Jack açısından dönüm noktası bir bölüm izledik! Marry Winchester’ın diziye veda ettiğine inanamıyorum. 3 sezondur Marry’i yeniden izlemeye alışmıştık. Kimileri için Marry, Breaking Bad’teki Skyler gibi pek sevilmeyen bir karakterdi ama benim için öyle değildi diyebilirim. Winchester olan herkes nasıl özelim olduysa artık.

Marry’nin ölmesini de geçtim ama öldüren kişinin Jack olduğuna inanamıyorum her ne kadar hata da olsa bu olay ciddi bir yol ayrımı ve dönüm noktasına neden olacak.

Gerçi, Jack ile ilgili ne düşünüp ne yapacaklarına dair henüz bir ipucu görmedik. Bu bölüm Dean, Jack’ten ziyade Cass konusunda kırgındı. Jack’te kötü bir şeyler olduğunu fark edip de onlara söylemediği için Marry’nin ölümünden Cass’i sorumlu tutuyor. Tabii Sam, hepimiz riski biliyorduk ama Jack aileden diyerek, Cass’in de tam olarak suçunun olmadığını, hiçbirinin bunu tahmin edemeyeceğini Dean’a hatırlattı. Dean da kabullenmişti ama aynı zamanda Marry’nin cenazesi sırasında da Dean’a yaklaşmak isteyen Cass’i durdurdu, Dean’ın hazır olmadığını kasteder gibi.

Tüm bunlar olurken Jack de Rowena ile birlikte Marry’i hayata döndürmenin bir yolunu aradı ama hiçbiri işe yaramadı. Hoş bunu da pek anlamadım, Jack Tanrı’dan sonraki en güçlü varlık, bu dizide ne dirilmeler izledik biz, bir Nephilim gücü nasık yetmedi diriltmeye?

Jack aynı gün Sam’in hayatını kurtarmış ama Marry’nin de ölümüne neden olmuş oldu. Terazinin iki tarafı gibi. Marry’nin ölümü hataydı ama Jack, öyle güçlü bir varlık ki bie sonraki hatasında dünyayı bile yok edebilir.

Benim geçen bölümdeki teorim, Tanrı’nın geri döneceği üzerineydi. Gerçi döneceğini hala düşünüyorum ama bu neyi düzeltecek ondan emin olamıyorum. Cass, kaybolan ruhları geri getirebildiği için Tanrı’yı çağırabileceği kolyenin peşine düşmüş ve onu bulmuştu. Böylece Chuck, Jack’i eski haline döndürür diyordum ama araya Marry’nin ölümünün girmesi teorilerimi tükendirdi.

Fragmanda gördüğümüz Nick/Lucifer ise aslında Nick veya Lucifer değilmiş. Nick de bölüm sonundaki gibi ölü kaldı. Lucifer dirilmesi. Gördüğümüz Jack’in bilinçaltıydı. Acaba Jack’i gittikçe evil yapacaklar, oyuncuyu da artık bilinçaltı olarak mı izleyeceğiz? Bir nevi Jack’le beraber, Lucifer’ın bilinç altı versiyonu… Bir zamanlar aynı şekilde Sam’in de zihnindeydi. Eğer bu olurda Jack’i iyice kaybederiz demektir ama ben düşman bir Nephilim istemiyorum, Jack’e bu kadar bağlandıktan sonra olmaz. Nasıl harcarlar aklım almıyor gerçekten.

Bu sezon diğerlerinden kısa sürecek ve 20 bölümden oluşacak. Yani son 2 bölümümüz kaldı ve herkes Jack’i durdurmak için önümüzdeki bölüm toplanacağa benziyor. Yeni bölümün adı “Jack in the box” gerisini siz düşünün. Nasıl dayanıcaz? Haftaya, yeni bölümde görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!