tds_thumb_td_300x0
Supernatural 14. Sezon 17. Bölüm İncelemesi: Oyun Gecesi

Supernatural, bir haftalık aradan sonra 17. bölümü ile yeniden The CW ekranlarına döndü. İki stand alone bölümün ardından, sezon finaline doğru adım adım yaklaşıyoruz ve bununla doğru orantılı olarak da gerilim dozunu artıran bir bölüm izledik.

Winchester’lar kendilerine oyun gecesi düzenleyecekken, Donetello’dan gelen telefonla bir klasik olarak oyun başlamadan bitti. Bu bölüm bir süredir Bobby ile ortalarda olmayan Marry de geri dönmüştü. Dean ve Marry, Donetello’dan gelen telefonu izlerken Sam ve Jack evde kaldılar.

Donetello’yu kurtarmaya gittiklerinde ise karşılarına Nick çıktı. Nick, gerçekten Lucifer’ı aratmayan bir performans sergilemeye başladı. Ama tabii sadece psikopatlık yetmez, Nick’in Lucifer gibi güçleri yok sonuçta. Donetello’yu kaçırması da buna dayanıyormuş. Onu telsiz gibi kullanarak, geçtiğimiz bölümlerde uyanan Lucifer’a ulaştı ve onu nasıl döndürebileceğini öğrendi. Bunun da yoly, Jack’ten geçiyor. Jack’in kanını alması gerekti ve Winchester’ları Donetello’ya zehir verdim diyerek kendine çekti.

Tüm bunlar okurken, Cass ise tıpkı eski sezonlarda olduğu gibi Tanrı’yı aramaya başladı. Tabii bu kez eski sezonlardan bir farkımız var, Tanrı’nın Chuck olduğunu ve daha önce geri döndüğünü biliyoruz.

Supernatural 14×17

Cass, sadece Tanrı’nın yanındayken parlayan kolyeyi bulmayı başardı. Bu kolyenin Chuck’ın yanındayken Dean’ın elinde nasıl parladığını hatırlarsınız…

Tüm bunların deneni Michael’i öldürürken Jack’in tüm ruhunu tüketmiş olması. Cass bunu fark etti ama Dean ve Sam’e söylemek yerine Tanrı’yı aramaya başladı çünkü Tanrı, kaybolan ruhları iyileştirebiliyor. ( Mecazi anlamda değil tabii bu durum Supernatural’da 🙂 )

Evet, bu bölüm Jack’in ruhunu tamamen tükettiğinden emin olduk. Hala bizim Jack’imiz gibi dursa da onda bir değişim var. Ruhunun gitmesiyle beraber bazı sınır anlayışları da gitti ve güçlerini kullanırken kendini kaybetmeye başladı.

Nick, önce Sam’i başından ağır bir şekilde yaraladı sonra da Lucifer’ı geri getirecekti. Bu yüzden Marry, Jack’in güçlerini kullanmasına izin verdi ama sonuçları biraz ağır oldu.

Jack ve Marry önce Nick’in yanına ulaştılar ve tam zamanında Lucifer’ı geri püskürttüler ama sonrasında Jack büyük bir öfkeyle Nick’i yakmaya başladı. Marry’nin bütün “dur artık” demelerini yok sayarak. Marry, Jack’i kendini kaybetmiş bir halde görünce ilk kez korktu aslında ama bir yandan da tüm niyeti ona yardım etmekti… Etmekti diyorum çünkü Jack, Sam’i kurtarıp, Marry’nin yanına tekrar geri döndükten sonra kendini bir kez daha kaybetti.

Sam ve Dean, Jack’in o halini görmediği için habersizlerdi tabii her şeyden ama Marry için durum öyle değil. İki sezondur korktuğumuz şey başımıza mı geliyor arladaşlar? Hiç hazır değilim buna, Jack’i bizimkilerle karşı karşıya izlemeye dayanamam ben. 🙁 Onca şeyi aştılar, Jack’in aslında iyi olduğunu gördük, aileden oldu. Jack’i kurtarmak için Cass cennette kendini feda etti. Dean ve Sam, “bir oğulu kaybetmek” diye çok çektiler ki daha önce çok kişiyi kaybettiler ama Jack farklıydı. Birbirleri için nasıl asla vaz geçmiyorlarsa Jack için de son ana kadar vaz geçmediler hatta öldükten sonra bile döndürmeyi başardılar.

Tüm bunlara bakınca dizinin Jack’i kolay kolay evil yapıp, dünyanın sonunu o getirecekmiş kafasına girmesini kaldıramam. Jack, özünde iyi biriyken olmaz. Jack için büyük haksızlık böyle bir son. O yüzden bu duruma Dean’ın şeytan olduğu, Sam’in ruhunu kaybettiği ya da Dean’in Michael olduğu zamanlar gibi dönemsel bir dark side’a geçiş olarak görüyorum. Sonuçta Cass’in durumu çözmek için Tanrı’yı araması tesadüf olamaz. Demek ki bir çözümü var. Kolyeyi de buldular. Sezon finalinde Tanrı’nın gelmesiyle bu konu çözülüp, daha farklı bombalar çıkabilir ortaya.

“Seninle küçük bir oyun oynayacağız, benimle birlikte say. Benimle kal. Bir, iki, üç… 💔”

Üstelik şuan Jack’i tamamen de kaybetmediler. Sam’i iyileştirdi. Onları hala ailesi olarak görüyor. Sadece kendini kaybettiğinde güçlerini ayarsız kullanıyor. Ki bölüm sonunda Marry’e zarar vermiş gibi görünüyor ki umarım ölmemiştir. Bunu Jack’e yaptıracaklarınj sanmıyorum. Promoda Marry ortada görünmüyordu, Dean da Cass’i suçluyordu Jack’in durumunu bildiği halde sakladığı için. Nick de hayattaydı bu arada! Bu da Lucifer’ın kesin döneceğine işaret. Kötü kontenjanı henüz boşalmadı yani. Jack’i evilleştirmek sadece süreç. Lucifer ve Michael konusu bitmedi bence. Tanrı, Lucifer, Michael, Nephilim Jack… Herkesi dizide göreceğiz gibi duruyor.

Tabii bir de Cass’in, Jack için kendini feda ettiği, ruhunu sattığı anlaşması var. Cass’in ölümü konusu tüm bunların neresinde olacak ayrı bir merak konusu. Dean ve Sam henü o anlaşmayı da bilmiyorlar. Bu konu bu sezon değil de, seneye final sezonuna kalırsa yandık! Mendilleri şimdiden hazırlayalım bende bu dizi hem sezon finaline hem de finale doğru gümbür gümbür geliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!