tds_thumb_td_300x0
Supernatural 14. Sezon 16. Bölümde Ne İzledik?

Supernatural’ın bu hafta yayınlanan bölümünden sonra diziden bir de final haberi geldiği için “duygular şelale” bir modda yapıyorum bölüm yorumumu.

Supernatural birçoğumuzun ilk veya ilk birkaç yabancı dizisinden biriydi. O yüzden önümüzde ki sezon final yapacağını tahmin ediyor ove dolu dolu 15 sezon izlemiş olsak da herkes duygusal anlar yaşadı kabul edelim. Bir devrin sonuna yaklaşıyoruz. Neyse, finalden önce odaklanmamız gereken bir 14. sezonun finali var elbette. Ona da adım adım yaklaşmaktayız. Misha Collins, 14. sezon finalinin şimdiye kadar ki en destansı finallerden biri olacağını söylüyor.

Bu kadar girizgah yeter, şimdi bölüme odaklanalım. Geçen hafta olduğu gibi stand alone tarzı bir bölüm izledik. Bölümün konusu eski bir kabile efsanesine dayanan ve ormanda yaşayan bir “yaratık” idi. Supernatural’in böyle paranormal bölümlük konularını özlemişim. Bu bölüm bana çokça “The X Files” havası yaşattı. Bu tip korku serilerinin tadı bir başka. Eğer Supernatural seviyordanız ve henüz izlememişseniz The X Files da kesinlikle listenizde olması gereken dizilerden biri!

Bölümün stand alone konusu yanında Jack ile ilgili de bazı gelişmeler vardı değinmemek olmaz. Dizinin 300. özel bölümünde izlediğimiz “teenage” üçlü bu hafta da konuklardı.

Dean ve Sam, Jack güçlerine yeniden alışıncaya kadar onu yanlarında ava götürmek istemediler bunun yerine sığınakta kalmasını söyleyip bir de alışveriş görevi verdiler. Jack, alışverişte yaşıtı sayılan bu çocuklarla tanıştı ve Dean ile Sam’in hayranı olan çocuklar Jack’i partilerine davet ettiler. Birlikte eğlenirlerken Jack, onları güçleri ile etkilemek istedi ama bir süre salladığı hançerden çocuklar korkmaya başladılar. Kızlardan biri kaçarken hançer karnına saplandı. Jack, güçleri ile kızı iyileştirse de yaşıtları tarafından “freak” damgası yedi ve yalnız başına sığınağa döndü.

Jack, gerçekten de evin iyice teenage oğlu olmadı mı. The CW dizisi bir şelilde konuyu gençlik dizilerine getirmeyi gerçekten iyi başırıyor. 🙂 Dean ve Sam, güçleri için endişe ettiklerini Jack’e söylediler, Jack kullanmayacağına söz verdi ama başına gelen olayları da anlatmadı. Ne zaman ortaya çıkar bekleyeceğiz! Senarist Jack ile ilgili neler planlıyor gerçekten merak ediyorum.

17. bölüm bilgisi henüz TV Time’a eklenmemiş. Umarım haftaya yeni bölüm vardır dileklerimle bölüm yorumunu sonlandırıyorum!

Not: İnkanınız varsa karanlıkta, battaniye altında izleyin bu bölümü, mis gibi atmosfer mis! 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!