tds_thumb_td_300x0
Supernatural 14. Sezon 12. Bölüm: Biz dünyayı kurtaran adamlarız!

Bu hafta Supernatural’in 15. sezon onayını alması haberi üzerine izlediğimiz ilk bölümden merhaba! Haberimizde de dediğimiz gibi 15. sezon onayı alması çok iyi oldu çünkü tam da tırmanan bazı mevzuların ortasındayız ve 14. sezon finaline yetişecek gibi de değil. O yüzden diziyi izlemeyenlerin ya da bırakanların bu dizi de amma uzadı yorumlarına kulağınızı tıkayın. Onların neyi kaçırdıklarından haberleri yok.

Bölüme bakacak olursak, bu bölümün stand alone gibi başlayan bazı doğaüstü cinayetler içeren konusu beklemediğimiz bi şekilde yine ana konuya bağlandı. Bildiğiniz üzere peygamber olan Donatello, bir sezondan fazladır kendinde değildi. Ama o ölmeden yerine yeni bir peygamber de gelmiyordu. Donetello’nun bu uzun süren koma hali bu durumu bozmaya başladı ve Donetello’dan sonra gelmesi gereken peygamber yanlış emirleri uygulamaya başladı. Üstelik bundan sonraki her gelecek peygambere de aynı şeyin olacağı söylendi. Cass, denediği bir yöntem ile Donetello’yu uyandırmayı başardı.

Bu durum ise sonunda Winchester kardeşler arasında bir yüzleşmeyi sağladı.

Sam: “Donatello pes etmiş olsaydı şuan onu kurtaramazdık. Sen de pes edemezsin. Bir yolunu buluruz. Biz Dünyayı kurtaran adamlarız. Bize inanıyorum. Sen neden inanmıyorsun?”

Lucifer görünümlü Nick ise hastaneden kaçmayı başardı ve Lucifer’ı döndürmenin bir yolunu arıyor. Donatello’nun uyanmasının bizimkilere bir faydası olabilir.

Yakında Lucifer da dönecek derken, Michael’a karşı olan savaş nerelere varacak merak ediyorum. Bir de iki bölümler göremediğimiz bir eski Nephilim’imiz Jack var tabi. O savaşta Jack’i Nephilim olarak sahalarda göremezsek vallahi çok yazık olacak ama 10. bölümde özünü kullanmaya başlamasıyla bir kıvılcım yaktı. Onun da Nephilim güçlerine kavuşması yakındır diye düşünüyorum.

Haftaya özel bir konuğumuz olacak: John Winchester! Eveeet, haftaya 300. bölüm yorumumuzda görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!