tds_thumb_td_300x0
Supernatural 14. Sezon 11. Bölüm Yorumu: Dean’in planı ne?

“Bir ihtimal daha var o da ölmek mi dersin?” minvalinde bir bölüm izledik.

Geçen bölüm Billy’den bütün ihtimallerin yazılı olduğu defterlerin silindiğini, artık bir tanesi hariç hepsinin sonunun aynı bittiğini öğrenmiştik. Dean çok çaresiz bakıyordu ama o kazandıkları tek ihtimalin ne olduğunu görememiştik. Böyle deyince de insanın aklına Avengers: İnfinity War geliyor. Doctor Strange’in Thanos’a karşı kaybettikleri milyonlarca ihtimal görüp yalnızca birinde yeniyorduk demesi gibi, burada da Michael’e karşı kazandıkları tek bir senaryo var. O da Dean’ın kendisini bir efsanede yazan özel bir kutuyla birlikte okyanusa atması… Sonsuza kadar okyanusta bir kutunun içinde Michael’la sıkışacak demek oluyor bu.

Uzun zamandır hatta neredeyse 5 sezondur hiçbir Winchester kendisini dünya için feda etmiyordu ben de nerede kaldı demiştim. Biliyorsunuz özellikle 7. ve 10. sezonlar arası sürekli bi Dean’in bi Sam’in kendini feda edip öldükleri bir senaryoya sıkışmıştık bi miktar. 11. sezondan beri daha güçlü senaryolar izleyip bu durumdan sıyrılmıştık. Umuyorum ki bu plan da geçici olacak ve bizi bu feda etme dramı ile boğmayıp gerçek aksiyon izletecekler. Çünkü böyle düşünmemiz için iki sebep var diyebilirim. Birincisi 300. bölüm özel senaryosu, daha John dönecek? John’u sadece tatlı bir jest için döndüreceklerini sanmıyorum final düzlüğüne doğru koşarken John’un gelişinden bir şeyler çıkacaktır. Umarız iyi bir mesaj getirir bize öteki taraftan!

Gelelim bir diğer sebebe, bu kez elimizde daha önce görmediğimiz güçte bir koz var. Jack, yani bir Nephilim. Baş meleklerden daha güçlü. Geçen sezon paralel evrende Michael’e karşı sadece o bir şeyler başarabiliyordu. Jack, Nephilim gücünü geri kazanacaktır ilaki. Geçen bölüm bir sahnede bunu kullanması bence bir işaretti. İşte o zaman avantaj büyük ölçüde bize geçecek!

Bir tane daha sebep ekleyebiliriz tüm bunlara o da 12. sezonda diziye geri dönen Lucifer! Lucifer şuan ölmüş olsa da ve biz Lucifer’ı canlandıran oyuncudan şuan insan olan Nick’i izliyor olsak da Nick ilk bölümler Lucifer’ı çağırarak içinde bir yerde uyandırmıştı. Yani Lucifer uyanık halde ve heran dirilerek kontrolü ele alabilir. Yani şuan dizide 7-10 arası sezonlardan farklı olarak 2 baş melek bir de Nephilim var. Bir de John Winchester sürprizi! Bu kez heyecanlanmakta haklıyız bence.

Biraz da bölümün duygusal anlarına bakalım, Dean ve Sam’den uzun zamandır vedalaşma izlemiyorduk.

Dean: Defterde yazan tek seçenek bu. Bu kader.

Sam: Ne zamandır kadere inanıyoruz?

Marry ve Dean’ın “Winchester Sürprizi” adlı özel yemekleri çocukluk anılarını açtırdı, John’un adını duyduk bu bölüm. Bu yemeğin Mary’i hatırlatması ve John’un o zaman sinirli olması konusu geçti.

Mary’nin yüzünün düşmesi, tüm bu anılar Winchesterların kavuşma anlarını merak ettiriyor. Tabii keşke paralel evrendeki Boby ile Mary’nin şu tuhaf durumları da olmasaydı. This Is Us’taki Miguel&Rebecca 1, bu 2 vallahi…

Bu bölüm Cass ve Jack’i göremedik ki seyircinin kafasına takılan konulardan biriydi. Sam’e çaktırmadan da olsa sarılan hatta Donna’ya bile sarılan Dean, Cass ve Jack’e veda etmeden, Cass’e hiçbir şey söylemeden mi gidecekti? Hüzünlü bir bölüm izledik evet ama Dean’ın bu şekilde sulara gömülmeyeceği de belli. O yüzden Next next next diyor, asıl önümüzdeki bölümler için heyecanlanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!