tds_thumb_td_300x0
Supernatural 13. Sezonda Ne İzleyeceğiz?

Cinlerin perilerin karşılıklı top oynadığı, her köşeden farklı bir yaratığın fırladığı, kesişen yolları şeytanların tuttuğu dizi Supernatural, 13. Sezonuyla 12 Ekim’de yeniden ekranlarda olacak!

Peki, bu sezonda bizi neler bekliyor?

13. sezon, 23 bölümden oluşacak ve bu sezonda muhtemel bir spinoff dizisi olan ‘Wayward Sisters’ın temelleri atılacak. Aynı zamanda bu sezonda animasyon bir bölüm göreceğiz ve bu bölüm hayranların uzun zamandır istediği gibi ScoobyDoo temalı bir bölüm olacak.

İlk sezondaki pisişiğimiz Missouri Moseley’i yeniden göreceğiz. Onun torunu olan Patience Turner da (Clark Backo) sezonda co-star olarak yer alacak. Yeni karakterimiz sezonun 3. bölümünün ismine ilham kaynağı olmuş anlaşılan.

Sevilen şeriflerimiz Jody Mills (Kim Rhodes) ve Donna Hanscum’ı (Brianna Buckmaster) bu sezonda göreceğiz. Alex (Katherine Ramdeen) ve Claire (Kathryn Newton) da sezonun guest starları arasında. Bu dörtlüyü ‘Wayward Sisters’ yan dizisinde daha çok izleyeceğiz gibi görünüyor.

Ayrıca anne Winchester’ın ölmediğini öğrendik ve Samantha Smith bu sezonda Mary Winchester olarak bulunacak.

Lucifer’ın tohumu, nefilim Jack ise Alexander Calvert tarafından oynanacak. Alexander Calvert sezonun sürekli kadrosunda 12. sezon finalinde ayrılan Mark Sheppard’ın yerini aldı. Sanırım Crowley’e veda etme zamanımız geldi, her ne kadar istemesek de. Çünkü Mark Sheppard bu sezonda bilinen kadarıyla yer almayacak ve kendi sosyal medya hesaplarında da üstünde durduğu gibi diziye geri dönme gibi bir planı da yok.

SDCC’de söylenenlere göre Sam, kendi geçmişinden dolayı Jack’e daha ılımlı yaklaşacakken, Dean, önce vur sonra soru sor ilkesinden ayrılmayacak.

Andrew Dabb, 12. sezonun iki yetişkinin annelerini kabul etmesiyle ilgili olduğunu, 13. sezonun ise iki yetişkinin ebeveyn olmasıyla ilgili olacağını söyledi. Yani karakterlerimiz Jack’le bir bağlantı kuracaklar.

Jared Padalecki Jack’in kesinlikle Lucifer’ın bir parçası olduğunu, ancak iyi bir insan olan Kelly Kline’ın da oğlu olduğu gerçeğinin unutulmaması gerektiğini belirtti.

Misha Collins Castiel karakterinin bu sezonda biraz zorlayıcı olacağını söyledi. Aynı zamanda alternatif bir evrenden gelen eski bir dostun bu sezonun büyük kötüsü olacağını öğrendik kendisinden. Eski sezonlardaki karakterlerden birçoğunun bu sezonda ekranlara gelmesi planlanıyor.

Senaryo yazarlarımız ise 12. sezonla aynı.

Dizinin eski sezonlarındaki sevilen oyunculardan Richard Speight, Jr sezonun “War of the Worlds” isimli bölümünü yönetecek. (Burada yazar Gabriel geri gel diye bağırır.)

Jensen Ackles’ın bir bölümde yönetmenlik yapması bekleniyordu ancak Jensen’ın işleri yüzünden o plan rafa kaldırıldı.

Sezonun ilk on bir bölümün isimleri ise aşağıdaki gibi:

Lost & Found

The Rising Sun

Patience

The Big Empty

Advanced Thanotology

Tombstone

War of the Worlds

The Scorpion & The Frog

The Bad Place

Wayward Sisters

ScoobyNatural

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!