tds_thumb_td_300x0
Stranger Things 3.Sezon 4.Bölüm İncelemesi: Sauna Testi

Kayıp Cankurtaran vakasını izlerken, cankurtaran Heather’ın babasının aslında gazete müdürü olduğunu elbette hepimiz fark etmiştik. Dizideki parçalar yavaş yavaş birleşmeye başlamışken, Will’de Demogorgon’ı hissettiğini arkadaşlarıyla paylaşmıştı.

Kırmızı alarm verildi ve bütün ekip çağırıldı. Dustin hariç. Onu çocukların yanında görmeyi o kadar özledim ki! Evet, diğer taraftan çok iyi bir üçlü oluşturdular fakat insan bir yandan grubu tekrar birlikte görmeyi istemiyor değil.

Kırmızı alarmla birlikte çocuklar biraraya geldi ve toplanılan bilgiler paylaşıldı. Bir hedefleri vardı, Billy. Peki sadece hedef yeterli mi? Tabiki de hayır. Bir planları da vardı. Konakçının beden olarak Billy’i seçip seçmediğini ancak bunu test ederek öğrenebilirlerdi ve nitekim öyle de yaptılar. Geçen sezon bana Billy’e çok üzüleceksin deseler inanmazdım. Fakat bu bölüm ‘Benim bir suçum yok Max’ dedikçe ister istemez Billy için çok üzüldüm. Ve onu o halde gören Max için de öyle.

Eleven ile Billy’nin savaşı ise çok güzeldi. Demogorgon’ın daha güçlü bir hal aldığını görüyoruz. Billy, Eleven’ı boğarken diğerlerinin de şaşkın şaşkın bakması beni çok gerdi ve sinirlendirdi. Allah’tan Mike elindeki sopayı kullanmayı başardı ve çocuklar kısa süreli de olsa kurtuldu.

Çocuklar bir cephede savaşırken, Şef Hopper ve Joyce’da Hawkins laboratuvarına giren ve Şef Hopper’a zarar veren motosiklet kullanan adamı bulmaya çalıştılar. Bir yandan da Hopper’ın Joyce’a trip atması, tavırlı davranması çok tatlıydı. İkisi bu işi çözecek. İnanıyorum ben.

Şef gibi gözlemi iyi ve dikkatli olan bir diğer isim ise Robin! O olmasa Dustin ve steve ikilisi Rusların mesajının çevirisini bile yapamamışlardı daha. Çok güzel ve zeki birisi Robin. Kutuların olduğu odaya gitmenin kesin çözümü olarak havalandırma kanallarından geçtiğini buldu. Fakat maalesef ekip oraya sığacak kadar küçük değildi. Bunun için ise Lucas’ın kardeşi Erica’yı kullanmaları çok akıllıcaydı. Erica’ya çok gülüyorum dizide. Aslında gıcık olunması gereken bir karakter gibi dursa da, çocukluğun ona kazandırdığı haylazlığı güzel kullanmış oyuncu.

Plan başarıya ulaşır ve Erica odaya girip kapıyı bizim ekibe açar. Derken kutuların içinden anlaşılamayan kimyasallar çıkmaktadır. O kimyasalları açarken Steve’in uzaklaşın uyarısına Dustin’in ‘hayır sen ölürsen ben de ölürüm’ demesi ise çok tatlıydı. En son kapıdan çıkabilselerdi mutlu sonla bitti diyebilirdik. Fakat içerisinde bulundukları asansör aşağıya doğru düşmeye başladı ve bu da tehlike çanları yaklaşıyor demek. Düşmanın inine iniyorlar. İstemeden de olsa.

Nancy ve Jonathan ise yine işin önemli bir kısmını araştırıyorlar. Daha doğrusu araştırıyorlardı ki, işten kovuldular. İşten kovulmalarıyla birlikte kavga etmeye de başladılar ki bu beklediğim bir kavgaydı. Her iki tarafı da haklı bulduğumu belirtmeliyim. Fakat Nancy işin ucunu bırakmadı ve haberin peşini kovalamaya devam etti. Hadi Nancy, sen de bu ipucunu Şef ile paylaş artık ve bu sorunu birlikte çözmeye çalışın. Hala herkes birbirinden habersiz.

Hawkins kasabası ise git gide daha fazla kan kaybetmeye başladı. Sandığımdan daha fazla insanı ele geçirmişler. Umarım bizimkilerin başına bir iş gelmez!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!