tds_thumb_td_300x0
Söz Dizisinin 2018 Yılına Damga Vuran Sahneleri!

2018 yılına veda ediyoruz. Peki ya Söz dizisinin 2018 yılında unutulmayan sahnelerine bakmaya ne dersiniz?

10) Tim Yavuz’un ölmediğini öğreniyor!

Yeni sezonun ilk bölümünde Tim Ömer denilen adamı kurtarmak için harekete geçiyor. Ömer alsında Yavuz fakat Tim Yavuz’u öldü olarak biliyor. Operasyonu başarıyla tamamlayıp daha sonrasında Ömer’in yüzünü açan Tim şaşırmaktan kendini alamıyor. Yavuz Tim’in bu şekilde yaşıyor olmasını öğrenmelerini pek doğru bulmasada sonunda topluca sarılıp Komutanlarının yaşamasına seviniyorlar.

9) Nazlı kriz geçiriyor!

Kaçırılan adamlar tarafından yoğun uyuşturucu alan Nazlı’yı çok kolay şeyler beklemiyordu. Uyuşturucu tüm vücuduna yayılmış durumdaydı ve buyüzden kendi elinde olmayan reaksionlar veriyordu. İlk kriz hastanede oluştu. Çok üşüyorum demişti arından kriz geçirmişti. Burada hem İlayda Ildır’ın oyunculuğunu izledik hemde gençlerin uyuşturucu yüzünden ne hale geldiğini.

8) Eylem Türk istihbaratında!

Çoğu zaman izlediğimiz operasyonlarda sadece Tin göreve çıkıyordu. Tim de erkeklerde oluşmakta. Dizi de fransız istihbaratından türk istihbaratına alınan Eylem artık saha elemanı olarak alındı. Dizilerde güçlü kadın karakterleri izlemek çoğu zaman zor oluyor ve söz dizisinde böyle kadınların gücünü göstermek taktir edici. Eylem artık hem Tim’le operasyonlara çıkıyor hemde tek başına biryerlere sızıp bigli topluyor.

7) Bahar’ın ölümü!

Bahar Derman tarafından kaçırılmıştı. Yavuz peşlerine düştüğünde beklenmedik bir olay gelişti. Bahar Yavuz’a doğru yürürkenen sırtından iki kurşun alarak vuruldu. Mutlu sonları sevmediğini söyleyen Bahar veda ettiğini belli etti. Yavuz tekrar sevdiği kadını kaybetmişti hemde daha çok bağlandığı ve sevdiği kadını. Bu durumda olan Yavuz tabi ki Bahar’ın kanını yerde bırakmamak için harekete geçmişti.

6) Asmalar Operasyonu!

Unutulmaz operasyonlardan biri. Çok dar alanda kaldıkları halde mücadele ediyorlardı. Tim den iki kişi yaralıydı. Avcı hafif yaralı olduğu halde çatışmaya devam etmişti. Son dakikalarda ağır yaralanan Tahir’e de acil destek gerekiyordu. Yoğun geçen bir operasyonda sonunda zaferle çıkmışlardı

5) Tim Zeybek dansı!

Feyzullah ve Su’yun düğünü için hazırlık yapan Tim herkesin önünde Zeybek oynadı. Television karşısında ve düğünde bulunan insanlar tarafından büyük ilgi alan Zeybek çok güzeldi. Asıl mesaj da türklerin sadece Zeybek oyununda çöktüğü gerçeğiydi.

4) Güler’in ölümü!

Sadece Nazlı’nın değil tüm Time annelik yapan Güler’in ölümü de çok duygusaldı. Evlerine gelen patlayıcı dolu kutuyu açan Güler, evinde patlama olmasını engelleyemedi. Son nefesinde bile kızını düşünerek gözlerini sonsuzluğa yumdu. Hem Erdem Albay hem Tim hemde Nazlı büyük bir yıkılım yaşadı.

3) Ateş Sönmeyecek!

Yabancı üstlerin önünde duran Tim içeride olan Ateş’i çıkarmak için herşeyi yapıyordu. Hem marş söyleyen Tim gece de ay ve yıldız dan oluşan bir ateş yaktı. Yabancı askerler bu duruma bozulup sinirlense de Tim büyük bir gururla ateş’in önünde duruyordu. Seyirciler de aynı gururla izlediğine eminim.

2) Agah, Hamit Karasu, şehit oluşu!

Çok konuşulan sahnelerden biri. Hamit Karasu hayatını türk devleti ve masum insanlar için adamıştı. Kendi karısının ölümünü bile görmezden gelmek zorunda kalmıştı hatta oğlu onu başlarda bir vatan haini olarak tanıyordu. Bunlardan asla pişman olmamıştı. Son nefesinde bile türkiye de olacak olan bir felaket’i önlemek içindi. Hamit Karasu oğlunun kollarında canını verdi.


1) Hafızın şehit oluşu!

Tüyleri diken diken eden ama biryandan da gururlandıran sahneyi birinci yapmak en doğrusu olurdu. Hafız bayrak inmesin diye otuz kurşun alarak savaştı. Yıkılmadan bayrağın ipine ulaşan Hafız, dalgalanması için bırakmadı. Dalgalanan bayrağı gördükten sonra gözlerini yumdu. Ellerini ipten çekmedi Yavuz’un emrinden sonra çekti. Hafız’ın ölümü sadece seyircileri üzmedi aynı zamanda Tim’i de yıktı. Bu sahneyi ne zaman izleyecek olursak aynı duygularla izleyeceğimiz kesin.

2019 yılı için de böyle güzel sahneler bekliyor olacağız. Yeni yılda herkese mutluluk, sağlık ve huzur dilerim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!