tds_thumb_td_300x0
Söz 72. Bölüm: Saat Kaç?

Söz’ün yeni bölümünde ne izledik? Kısaca hatırlayalım:

– Ateş canlı bomba olarak kışlaya gelmişti ama Tim bir şekilde onu durdurmaya kalktığında Ateş, Feyzullah’ı kaçırdı.

– Feyzullah’a bomba giydirip Tim’le beraber patlatmaya çalıştı fakat Erdem Albay, Ateş’i omzundan vurarak durdurdu.

– Derya ve Eylem Sami’yi kim öldürdü niye merak ediyordu ve Derya vurduğu kişinin peşine düştü.

– Yavuz kolunu saklamak zorundaydı çünkü Derya’nın ondan şüphelendiğini biliyordu.

– Ateş hastaneye yatırılmıştı ve hafızası yerine geldiği söylenmişti.

– Feyzullah Ateş’in bakışlarından şüpheleniyordu ama Tim Ateş’in kendine gelmesi gerektiğini düşünüyordu.

– Yavuz kalan adamlardan aldıkları arsaların tapusunu aldı.

– Derya ve Yavuz eve geçtiğinde, dans eşliğinde Derya kurşun yarasına bakmaya çalıştı bu durumu fark eden Yavuz çoktan kapanan yarayı gösterdi ve bir hikaye anlattı.

– Tapuların gittiğini öğrenen Linda harekete geçti.

– Eylem Fethi ile olan ilişkilerini bir üst seviyeye taşımak için Fethi’ye evlenme teklifi edeceğini belirtti bunun üzerine hem şaşıran hem de sevinen Fethi, Eylem’den gelecek olan teklifi beklemekte.

– Su’yun ilk bulantıları başladı acaba hamilelik belirtisi mi bu?

– Ateş hastaneden kaçıp Tim’e yeni bir tuzak kurmayı planlamıştı ve organize etmişti hepsine sesli mesaj atıp konumlarını gönderdi.

– Mesajı alan Tim yola çıkmıştı bile.

– Linda Turan ustayı alıp Yavuz’a teklifte bulundu. Yavuz bu teklifi kabul edip tapuları Linda’ya verdi fakat Turan usta ölüme adım attığından habersizdi.

– Linda çantayı açtığında tüm tapular çıkmayan boya ile boyandı.

– Ateş kurduğu tuzakla hepsini öldürecekti ve ayrıca saçma bir şeye inanıyordu, Dragan onun ajanı olup aralarına sızdığını söyledi.

Gelelim izlediklerimizin yorumuna;

Ben ve bir çok seyirci bu bölümden ümitliydik çünkü heyecanlı bir fragmanla karşı karşıya gelmiştik. Bölümde bu heyecanı yaşadık mı? Pek sanmıyorum. Kesit kesit heyecanlı yerler vardı ama tahmin yürüterek nasıl biteceğini biliyor gibiydik.

Ayrıca Ateş mevzusu iki bölümdür bitsin diyorum hala uzamaya devam ettiğini görmek sıkıyor. Bir Türk askeri resmen Türk askerlerini tuzağa çekiyor, öldürmeye kalkıyor. Bu kadarı da fazla gibi. Umarım bu Ateş olayını bir şekilde çevirip doğru yola sokarlar yoksa bu gidişle maalesef Ateş’in gerçekten terörist oluşunu izleyeceğiz.

Aynı zamanda hassas bir noktaya daha değinmek istiyorum. Derya çoğu zaman Yavuz’a karşı güvensizliğini belli etti ve bunun üzerine harekete geçti. Tabii ki Yavuz çok şüphelendirecek hareketlerde bulunuyor ve Derya şüphelenmekte haklı da olabiliyor. Fakat işin içine aşk girdiğinde bu kadar şüpheci davranması ve hala aşığım demesi biraz yabancı duruyor. Seven sevdiğine güvenir. Güvenmiyorsa da aşık olduğunu söylememesi gerekir.

Dikkatimi uzun zamandır çeken bir konu daha var. Seyirci olarak Eylem’i sahada çok izledik ama bir kaç bölümdür doğru düzgün sahaya indiğini izleyemiyoruz. Tabii bu biraz da bölüm konuları çok olduğundan olmalı ama bazı sahneler o kadar fazla uzatılıyor ki onun yerine daha fazla heyecan katacak bir yenilik güzel olurdu. İkinci sezonda olduğu gibi Eylem birilerin arasına sızabilir veya birinden istihbarat almak zorunda kalabilir. Tabii ki bu sadece bir bölümlük değil birkaç bölüme sarkacak şekilde olmalı.

Söz’ün yeni bölümlerinde daha fazla heyecan ve yenilik bekliyorum daha doğrusu beklenildiğine eminim. Yakında Ateş olayı kapanacak gibi duruyor, aynı şekilde Linda olayı da. Bence bunun üzerine yeni bir başlangıç yapılıp yeni bir konu bulunabilir. Hem dizinin istihbarat şefine hem de Tim ve Yavuz’a.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!