tds_thumb_td_300x0
Söz 68. Bölüm: Köstebek

Sözün heycanlı bölümüyle karşı karşıyayız. Son bölümü heycanlı bir yerde kapatmıştık. Açılan kapı diğer kapıyı patlatacaktı. Yavuz Erdem Albayın kapısını açtı ve patlama gerçekleşti.

İzleyiciler ve Yavuz’un tahmin etmediği şey Tim’in Derya’yı kurtarmasıydı. Dragan bu sayede hedef aldığı planı gerçekleştiremedi. Asıl sorun içer de olan köstebek kimin olduğuydu. Araştırmaları başlatmışlardı fakat daha güvenli olması için sorgu da yapılacaktı. Derya Eylem’in fransız istihbaratına çalıştığını duyunca şüphe duymaya başlamıştı. Bu şüphelerini sadece Asistanı Seda’ya değil Tim’e de söyledi. Tim tabi ki bu duruma çok sinirlendi uzun zamandır birlikte çalıştıkları görev arkadaşının böyle suçlanması haksızlık olarak görüldü. Derya her ne olursa olsun soruşturmaya devam edecekti.

Herkes sorguya çekilirken Eylem’in sorgusundan sonra yalan makinasına bağlatıldı. Tüm cevaplar da doğru söylediği ortaya çıkmıştı fakat hala bağlantıları var mı sorusuna hayır desede yalan makinası farklı bir şey söylüyordu. Gözetim altına alınan Eylem için işler baya karışmıştı. Tim ve Fethi hala Eylem’e inanıyordu ama. Ateş gözlerini açtı ve Dragan’ın planı üzere terörist olma yolunda. Kesit kesit hatırladığı şeyler var ama hepsini birleştiremiyor. Bunu fırsat bilen Dragan hemen işe koyuldu. İlk saldırısını yapmak üzere biryere getirilen Ateş az biraz hatırladığı Nazlı’yı gördü ve peşine düştü. Bakışan iki aşık neler yapıcak? Yavuz Linda denilen bir gazetecinin peşinde.

Dragan yani teröristlerle iş birliği yapan Linda görüşme için yurtdışın da bir mekanda. Oraya giden Yavuz gazeteciyle normal bir sohbete başladı. Kopuk dışarda bir yerde bekliyor.

Kafası karışık olan Mücahit aşk hayatına nasıl bir karar alacağını düşünüyor. Ailecek olan bir şehitlik durumu söz konusj ve Keşanlı bildiğimiz üzere de şehit olmak isteyen bir karakter buyüzden Melisa’yla ayrılmayı bile düşündü. Cahid tabi ki Melisa’nın peşini bırakmıyor ve Mücahit den ayırmak için elinden gelenini yapıyor. Bazen Türk askeri olduğunu unutuyor ama Keşanlı’nın hatırlatması işe yarıyor.

Seda son bilgiyi verip kaçmak için harekete geçmişti bile. Tabi ki hesaplamadığı şeyler vardı. Hiç kimse Eylem den şüphelenmemişti başından beri hepsi bir oyunun parçasıydı. Seda’yı buna inandırıp teslim olmasını sağladılar. Bu hareket bir çok izleyiciyi rahatlattı. Yavuz’la yemekte olan Linda Dragan sayesin de gerçeklerden haberdar oldu. Son hamlesiyle Yavuz’u durdumuştu ve içeri Dragan girdi. Dragan Yavuz’un eline düştüğünü sanarkenen, Yavuz bunu çoktan hesap etmişti ve her yere patlayıcı yerleştirmişti.

Heycanlı bir bölüm bizi bekliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!