tds_thumb_td_300x0
Söz 61. Bölüm: Yaşam ve Ölüm Arasında

Yedi kurşunla birlikte vurulan Yavuz ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Patlayan araç sonucunda sıkışan Tim ise havadan destek almak zorunda kaldı. Çok tehlikeli olsa bile kardeşleri Aşık’ı yalnız bırakmayarak bunu göze aldılar. Görev burada hava desteği ile birlikte başarıyla sonuçlandı. Olay yerinde teslim olan bir terör örgütünü konuşturarak bölgede hala saldırı düzenlenecek bilgisini aldılar. Dragan teröristlerin üstüne geçti. Artık daha iyi sonuçlar almak içib maddi ve manevi her türlü destekte bulunacak. Ameliyat’ta kalbi duran Yavuz sayesinde tekrardan şehitlerimizi andık. Şehitlerimizin anneleri her bir askerimiz için ettiği duayı tekrar göz önünde bulundurduk. İnce ama duygusal detaylar olduğu kesin. Şehit ailelerimize sabır diliyor, şehitlerimize de daima dua ediyoruz. 

Yavuz’un durumundan haberdar olan Kopuk kendini tutamıyor ve Yavuz’a bunu yapanları öldürmek için yola çıkıyor. Aynı zamanda Derya ve Eylem bir iz bulmakta ve aynı adamların peşine düşmekte. Kopuk onlardan önce davranıp adamları öldürüyor. Kopuk yine kopukluğunu gösterdi. Sorgu için geride Derya için sadece bir adam kalmıştı. Bu bölüm daha çok operasyon izledik ve çeşitli yerlerde izledik. Tim gece nöbeti için orada bulunurkenen aynı zamanda Dragan’ın hain bir tuzağı vardı. Erdem albayın evine bir kutu göndermişti ve içerisinde canlı bomba vardı. Bu kutu bir gün evde durdu ve patlamadı. Kızlar hep birlikte toplanıp asker eşi olmak hakkında konuştu. Zaten kadın karakterlerini çok izleyemiyoruz ve biraz daha özel hayatlarına mesela mesleklerine girmelerini isterdim açıkcası. Çiftleri telefon görüşmesi dışında bu bölün izleyemedik ki bu çok doğal. Operasyonlar arka arkaya geldiği için görüşmek kolay olmuyor. Yavuz’u sağ bırakmak istemeyen antikacı işini bitirmesi için adamına haber veriyor. Adamı ise Yavuz’u hasteneden çıkarmak için harekete geçiyor.

Ertesi gün vedalaşır gibi ayrılan Erdem Albay kutuda olan süprizden habersiz. Bana bu sahne gerçekten çok duygusal geldi. Sanki son görüşüymüş gibi. Erdem Albay alaya döndüğünde kutuyu açan Güler herşeyden habersizdir. Son anda Nazlı’nın yanına koştuğunda patlama sesinden başka birşey duyamadık. Yavuz’u götürmek için gelen adamlar sorun yaşamadan Yavuz’u götürüyor. Bu durumu fark eden Derya harekete geçse bile geç kalıyor. Tim zor bir kararla baş başa kaldı. Bir kadın ve bir bebek üstlerine doğru ilerlerkenen onu vurmak zorunda kalan Avcı zor bir konumda. Kendi durumunu düşünecek olursa Eylem de hamile ve orada vurmak zorunda kalacağı kadın’ın kucağında da bir bebek var. Onca uyarıya durmayan Kadın dan şüphelen Avcı herkesin iyiliği için ve tuzak olabilme ihtimali ile vurmak zorunda kalıyor. O andan itibaren çatışma başlayacak zaten fakat bölüm sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!