tds_thumb_td_300x0
Söz 56. Bölüm: Benden Uzak Durun!

Yeni bölüm yorumuna hoş geldiniz. İyi okumalar.

Bu bölüm bir çok farklı operasyon sahnesi izledik. Açıkcası beni heycanlandıran kısım da bu oldu. Tim’i farklı farklı plan kurarkenen izlemek izleyicileri de bağladığını düşünüyorum. Girişi zaten Tim’in zor durumda kalması üzere açtık. Yavuz’un Dragan’ın elinde olmasıyla aslında kurdukları plan üzere ilerleyemediler. Erdal’ı Daragan’a da vermeyeceklerine eminlerdi. Avcı’nın kurduğu plan üzere Erdal’ı kandırmaları aslında hem çok komikdi hemde fazlasıyla dikkat çekici bir sahneydi. Başta bende Terörist olarak gelen adamları saldırıya geldiğini düşünmüştüm, fakat Avcı’nın Erdem Albayına haber vermeden hareket etmeyeceğini de tahmin ettim. Erdal’ın gözü korkuktuktan sonra konuşması da ayrı bir gurur verdi açıkcası. Bu operasyona Tim haricinde Erdem Komutan, Eylem ve Savcı Derya da katıldı. Hepsini birlikte çok güzel izledik. Derya yeniden kardeşinin acısıyla yüzleşirkenen güçlü olmayı asla kenara bırakmadı. Butür sahneler aslında türk milletinin gerçekten nasıl düşündüğünü gösteriyor. Eylem’in Erdal’a yerleştirdiği verici ile hem Yavuz’u alacaklardı ardından tekrar Erdal’ı. Tabi ki Dragan’ın da farklı planları vardı.

Dragan ve Yavuz’un yüzleşmesi üzere Yavuz Dragan’ın taktiğini üzerinde uyguladı. Sinirleri bozulan Dragan kendini çok zor tuttu. Yavuz’un Yalnız Kurt olarak bir çok sahnesini izledik. En beğendiğim sahne ise bu bölüm de ki sahneydi. Zayıf noktalarıyla yüz yüze geldiği halde geri adım atıp Dragan’a istediğini vermedi. Tabiki ilerleyen sahnelerde aslında Yavuz’un acısı başlayacağından habersizdi. Dragan’ın Yavuz’a bu derece sinirlenmesi onu ellerine vermeyeceğini gösterdi. Takas yaptıkları yerde Tim Erdal’ı verirkenen Dragan başka bir adamı onların eline verdi. Aslında bunun böyle olacağı açıkca belliydi. Dragan Erdal’ı kontroll ettiği sırada Erdem Albayın neden Yavuz’un başında olan çuvalı çıkarmadı gerçekten merak ediyorum. Neyse ki üzerinde olduğu verici sayesinde Yavuz’un nerde tutulduğunu buldular. Yavuz kendi başına da adamları hallettiği halde içinde biryerde bir acı hissettiği belliydi. Bu sahnede arka plana koydukları fon müzik de dikkatimi çekti. Butür değişik müzikler veya soundlar kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Umarım ileriki bölümlerde de dinleriz. 

Tim Yavuz’u Erdem Albaya teslim ettikten sonra herkes Yavuz’un halinde birşeyler olduğunu fark etmişti. Kimse üzerine gidip birşey sormamıştı. Tim diğer Adamı da halletmek için riskli olsa bile girmek zorunda kalmışlardı. Her dizide olduğu gibi bu bölüm söz de de bir tesadüf vardı, sivillerin de o eve gelmesi. Neyse ki Tim bir zarar görmeden adamı öldürerek operasyonu tamamladı. Piskolojik olarak çöküntü yaşayan Yavuz sürekli geçmişiyle yüzleşmek zorunda kaldı. Busefer gerçekten bir çöküntü yaşıyordu. Kopuk’u bile yanından kovacak kadar kimseyi yanında istemiyordu. Etrafta dolaştıkca başka insanları sevdiklerine yani babasına benzetmesi de izleyicileri etkilendiğini düşünmekteyim. Yavuz’un gözü o kadar dönmüştü ki kendi mezarını kazıyıp canında kıymak istedi. Ne ustası nede kopuk onu durdurabilecekti ama daha sonra büyük bir gürültü ile bir patlama oldu. Bu patlama nerede oldu merak konusu. 

Twitter: darkmoon/@_mericaral

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!